18:50 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigiama Seimo pranešime, už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 120 Seimo narių, susilaikė 5 parlamentarai

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Seimas priėmė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2021 metų rugsėjo mėnesio nemokamus pietus skirti ir antrokams, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Skaičiuojama, kad nemokamas maitinimas papildomai būtų teikiamas 26 tūkst. mokinių.

  Pabrėžiama, kad Seimas taip pat nusprendė atsisakyti reikalavimo teikti prašymą-paraišką dėl nemokamų pietų skyrimo priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nevertinant pajamų, paliekant teisę atsisakyti skirtos paramos.

  Patikslinama, kad dabartinė tvarka sukėlė administracinę naštą tiek mokinių tėvams (globėjams) teikiant prašymus-paraiškas, tiek savivaldybėms juos priimant.

  "Nemokamų pietų organizavimas mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, bus mokyklų pareiga", — teigiama pranešime.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje šiais mokslo metais mokosi beveik 350 tūkst. mokinių, iš jų teisę į nemokamą maitinimą turi apie 100 tūkst. vaikų — tai priešmokyklinukai, pirmokai arba vyresni vaikai iš nepasiturinčių šeimų.

  Pažymima, kad už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 120 Seimo narių, susilaikė 5 parlamentarai.

  Dar šia tema

  Svarstant biudžetą Seime kilo ginčas dėl milijonų švietimo reikmėms
  Seimas pritarė kitų metų biudžetui: augs pensijos, numatytos darbo paieškos išmokos
  Tegai:
  mokykla, Seimas, maistas

  Svarbiausios temos