02:04 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  JK įstrigusiems Baltijos valstybių gyventojams bus organizuotas humanitarinis skrydis, tačiau į jį pateks toli gražu ne visi norintieji

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Kitą savaitę apie 50 Lietuvos piliečių galės išvykti iš Jungtinės Karalystės, kur anksčiau buvo atrasta nauja SARS-CoV-2 koronaviruso mutacija.

  "Šiandien vykusio pokalbio tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų metu nuspręsta organizuoti humanitarinį skrydį trijų Baltijos valstybių gyventojams iš Jungtinės Karalystės", — praneša Lietuvos URM. 

  Skrydis iš Jungtinės Karalystės planuojamas pirmadienį, gruodžio 28 dieną. Skrydžio laikas, išvykimo oro uostas bei lėktuvo bilieto kaina bus patikslinti. 

  Lietuvai šiame skrydyje yra skiriamos 48 vietos.

  Šiuo metu yra sudaromas grąžinamų žmonių sąrašas, pirmiausia atsižvelgiant į piliečių, kurie kreipėsi į Lietuvos Respublikos ambasadą Londone, sveikatos būklę ar susiklosčiusias ypatingas aplinkybes. 

  Ambasada analizuoja duomenis ir susisiekia su parskraidinimo kriterijus atitinkančiais piliečiais.

  "Saugodami savo ir visuomenės sveikatą nuo COVID19 naujos atmainos, kuri JK toliau labai sparčiai plinta, prašome atsisakyti ketinimų šiuo metu vykti į Lietuvą", — rašoma ministerijos pranešime.

  Pranešama, kad situacijai keičiantis, toliau bus svarstomos skrydžių iš JK į Baltijos valstybių oro uostus atnaujinimo galimybės.

  Gruodžio 20 dieną Didžiosios Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso padermė plinta greičiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo.

  Atsižvelgdamos į šias naujienas, kelių šalių valdžios institucijos, tarp jų ir Lietuvos, paskelbė sustabdžiusios susisiekimą transportu su JK. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Lietuva, Latvija ir Estija ieško gelbėjimo plano JK įstrigusiems piliečiams 
  Baltijos šalys ragina ES koordinuoti situaciją su mutavusiu koronavirusu JK
  Čaplinskas papasakojo apie mutavusio viruso iš JK ypatybes
  Tegai:
  Lietuva, Jungtinė Karalystė, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos