06:31 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Kaip pažymėjo Vaidotas Zemlys-Balevičius, Lietuva gali tapti viena iš labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusių valstybių pagal mirčių skaičių

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Lietuva lenkia Italijos mirčių piką pirmos bangos metu, rašo prezidento Gitano Nausėdos suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

  Kaip rašo Zemlys-Balevičius, Lietuvoje 51 savaitę perteklinės mirtys, palyginti su prieš tai trijų buvusių metų vidurkiu, siekė maždaug 625. Tai yra 223 perteklinės mirtys milijonui gyventojų ir yra maždaug 83 proc. didesnis nei prieš tai buvusių trijų metų vidurkis. Oficialios Covid-19 mirtys gali paaiškinti tik vos daugiau nei trečdalį perteklinių mirčių.

  "Vienos savaitės duomenimis mes jau lenkiam Italijos excess mirčių piką pirmos bangos metu. Tai reiškia, kiek Italijoje per pirmą bangą piko metu mirė žmonių 1 milijonų gyventojų, tai pas pas mus praeitą savaitę 1 milijonų gyventojų mirė daugiau. O mirčių pikas primenu pas mus bus po dviejų savaičių, po atvejų skaičiaus piko. Kurio vis dar laukiam. Suvedus visus galus Lietuva matyt bus viena iš labiausiai nuo Covid-19 nukentėjusių valstybių pagal mirčių skaičių", — rašo mokslininkas savo paskyroje Facebook.

  Zemlys-Balevičius teigia, kad Lietuva lenkia tiek Prancūzijos, tiek Švedijos, ir net bendrą Italijos pavasario piko lygį. "Tik skirtingai nei Italijos atveju, kada pasiekus piką atvejų kiekis jau buvo bekrentantys, Lietuva ir toliaus diagnozuotų atvejų kiekiais vis dar muša rekordus", — pažymi jis.

  Laidojimo namuose eilės: Lietuvos valdžia negali suvaldyti COVID-19 >>

  Iš viso per pandemiją nuo COVID-19 ligos Lietuvoje mirė 1 143 žmonės. Pastaruoju metu šalyje beveik kiekvieną dieną fiksuojami nauji ligos atvejų ir mirčių rekordai.

  Bendras koronaviruso atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia 120 094.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek Lietuvos gyventojų yra pasirengę pasiskiepyti nuo COVID-19
  Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė dar 50 žmonių
  Imunologas paragino nebijoti COVID-19 mutacijų
  Austrija susidomėjo Rusijos COVID-19 vakcina
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos