19:15 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Seimo nario Lino Kukuraičio, papildoma išmokos dalis rekordiškai sumažino skurdą ir nelygybę tarp vaikų ir šis subalansuotas universalios ir papildomos išmokos vaikams variantas yra tinkamiausias būdas derinti įvairius tikslus

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Seimas pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, rašoma Seimo pranešime.

  Užtikrinamos 70 eurų dydžio universalios išmokos vaikui (vaiko pinigai), skiriamos kiekvienam vaikui, atsižvelgiant į bazinės socialinės išmokos dydį, kuris nuo 2021 metų didės iki 40 eurų.

  Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2021 metų BSI dydis bus indeksuojamas ir padidės nuo 39 iki 40 eurų, nustatytas universalios išmokos vaikui dydžio koeficientas — 1,75 BSI dydžio, taip užtikrinant išmokos vaikui padidėjimą nuo 60,06 eurų iki 70 eurų.

  "Vaiko pinigai yra universali išmoka, kuria naudojasi absoliučiai didžioji dauguma Lietuvos šeimų. Tai, kad jau ketverius metus turime universalios išmokos sistemą ir ją toliau tęsiame, rodo mūsų šalies brandumą ir pajėgumą užtikrinti bazines pajamas visiems šalies gyventojams", — sakė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Linas Kukuraitis.

  Pasak jo, papildoma išmokos dalis rekordiškai sumažino skurdą ir nelygybę tarp vaikų ir šis subalansuotas universalios ir papildomos išmokos vaikams variantas yra tinkamiausias dizainas derinti įvairius tikslus, t. y. šeimos stiprinimo, skurdo ir nelygybės mažinimo ir demografijos klausimus. 

  Tegai:
  vaiko išmoka

  Svarbiausios temos