09:09 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1101)

  Anot imunologės, galbūt gerai imunitetą įgyti natūraliu būdu — susirgus, o nesiskiepijant, tačiau niekas nežino, ar ligos eiga nebus sunki ir ar nekils pavojus gyvybei

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Vakcina nereikalinga tiems, kurie jau sirgo koronavirusu, sakė Kauno klinikų gydytoja, klinikinė imunologė Ieva Bajoriūnienė. Vaizdo įrašas su interviu buvo paskelbtas klinikos Facebook paskyroje.

  Pasak daktarės, vakcina, kuri bus naudojama, yra skirta imuninei sistemai paruošti kovai su infekcija, tačiau ji pati negali sukelti ligos.

  "Vakcina, kuri šiuo metu keliauja į Lietuvą, yra naujos struktūros — mRNR. Ši struktūra, patekusi į organizmą, sukelia baltymo gamybą, kurį atpažįsta imuninė sistema ir pradeda gaminti antikūnus bei specialiąsias T ląsteles, atsakingas už viruso sunaikinimą", — paaiškino gydytoja.

  Jei asmuo jau persirgo COVID-19, tada skiepytis jam nereikia, paaiškino Bajoriūnienė.

  Ji taip pat papasakojo, kad vakcina skirta vyresniems nei 16 metų žmonėms. Kalbant apie nėščių moterų skiepijimą, šį klausimą reikia spręsti individualiai.

  Pasak Bajoriūnienės, tyrimai rodo, kad žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, taip pat nepatyrė jokio pavojingo šalutinio poveikio. Vienintelės abejonės kilo dėl veiksmingumo, nes nėra aišku, ar vakcina tinkamai apsaugos. Taigi, sergant astma, diabetu, nutukimu, plaučių ligomis, galima skiepytis šia vakcina.

  Bajoriūnienė taip pat pažymėjo, kad nerekomenduojama skiepytis, jei žmogus jau persirgo šia liga ir yra susidaręs pakankamas antikūnų kiekis.

  Imunologė mano, kad skiepus galbūt reikės atlikti kasmet. Šiuo metu vakcina skiepijama du kartus: po pirmojo karto antrasis — po 3 savaičių. Tikimasi, kad tinkamas imuninis atsakas susidarys per savaitę po antrosios vakcinacijos.

  "Galbūt gerai įgyti natūraliai, tačiau niekas nežino, ar ligos eiga nebus sunki ir ar nekils pavojus gyvybei. Apsisaugoti paprasčiau pasiskiepijus, nei sergant", — sakė Bajoriūnienė.

  Kalbant apie šalutinį poveikį, tyrėjai pastebėjo kelis dažnus požymius, kurie pasitaikė 1 iš 10 pacientų: skausmas injekcijos vietoje, raumenų ir sąnarių skausmas, karščiavimas ir šaltkrėtis.

  Taip pat Bajoriūnienė priminė, kad jei žmogus alergiškas, jis turėtų apie tai pranešti gydytojui ir slaugytojoms. Tokiu atveju skiepytis negalima.

  Tačiau turimi duomenys rodo, kad alerginės reakcijos pasitaiko itin retai. Be to, skiepijama medicinos įstaigoje, kurioje galima greitai suteikti medicininę pagalbą.

  Kol kas nėra tyrimų, ar sukurta vakcina yra veiksminga mutuojant virusui. Jie pasirodys artimiausiais mėnesiais.

  Anksčiau Vilnius įsigijo "BioNTech" ir "Pfizer" 1,24 milijono vakcinos dozių. Šalis taip pat pasirašė sutartis su dar penkiais gamintojais.

  Lietuva šią savaitę tikisi vakcinos nuo COVID-19. Vakcinacija prasidės iškart, kai bus gauta vakcina.

  Lietuvoje yra nustatyta daugiau nei 120 tūkstančių COVID-19 atvejų. Beveik 56 tūkstančiai pacientų pasveiko, o 1 143 mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1101)

  Dar šia tema

  PSO ragina šalis pranešti apie naują COVID-19 padermę
  Nesantaikos vakcina: kodėl Vakarai nepasitiki savo korporacijomis
  Jų negaila? Vakcina bus išbandyta su pagyvenusiais žmonėms Lietuvoje
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos