22:20 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Žurnalistas reikalauja, kad deputatas viešai paneigtų savo pasisakymus, jog pusnuogis vyras, pasirodęs per nuotolinį posėdį, yra Tapinas

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Žurnalistas Andrius Tapinas kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl Seimo nario Petro Gražulio pasisakymo, kad jis buvo tas komiteto posėdyje pasirodęs pusnuogis vyriškis.

  Apie tai Tapinas pranešė savo paskyroje Facebook.

  Gruodžio pradžioje per nuotolinį parlamento Kultūros komiteto posėdį šalia Gražulio pasirodė pusnuogis vyras. Seime deputatas pareiškė, kad tas vyriškis — Andrius Tapinas. 

  Dabar pastarasis siekia, kad deputatas viešai tai paneigtų, taip pat siekiama priteisti neturtinę žalą.

  "Pripažinti, kad atsakovas Petras Gražulis savo pasisakyme 2020-12-03 Seimo rytinio posėdžio metu paskleidė šią tikrovės neatitinkančią žinią, kuri žemina atsakovo Andriaus Balio Tapino garbę ir orumą", — rašoma prašyme.

  Tapinas taip pat prašo teismo įpareigoti Gražulį artimiausio Seimo posėdžio metu Seimo Statuto nustatyta tvarka iš parlamento tribūnos paskelbti pranešimą, kuriame jis paneigtų faktą, kad tuo metu ekrane pasirodęs vyras neva buvo Tapinas ir kad tai neatitinka tikrovės.

  Jis taip pat siekia, kad būtų priteista 10 tūkst. eurų iš Gražulio neturtinei žalai atlyginti bei patirtos bylinėjimosi išlaidos.

  "Jeigu teismas priteis neturtinės žalos atlyginimą, visos lėšos bus skirtos kurios nors su LGBT asmenų diskriminavimu kovojančios visuomeninės organizacijos veiklai", — rašo Tapinas.

  Gruodžio 2 dieną nuotolinio Seimo Kultūros komiteto posėdžio metu šalia deputato Petro Gražulio pasirodė apsinuoginęs vyriškis. Vaizdo įraše, kurį transliavo Seimo spaudos tarnyba, matyti, kad 13:45 val. ekrane pasirodo nežinomas asmuo. Po to Gražulis išjungė kamerą.

  Kitą dieną Gražulis Seime pareiškė, kad nuotoliniame posėdyje šalia deputato buvo žurnalistas Tapinas. Deputatas pareiškė, jog žurnalistas tariamai jį "persekioja".

  Incidentą Kultūros komiteto posėdyje komentavo Lietuvos politikai, visuomenės veikėjai, šalies gyventojai ir žiniasklaida.

  Dar šia tema

  Statistiniai parlamentarų portretai: pasiturintis Andrius ir ištekėjusi Laima
  Naujas "visuomenės priešas": kodėl landsbergistai kariauja su Petru Gražuliu?
  Gražulis atskleidė, kas buvo tas pusnuogis vyras, pasirodęs per nuotolinį posėdį
  "Daug laisvo laiko": Tapinas rado kuo "užimti" šalies prezidentą
  Seimas leido Petrą Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn
  Tegai:
  teismas, Petras Gražulis, Andrius Tapinas

  Svarbiausios temos