09:08 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Remiantis epidemiologų patarimais, jubiliatus teks pasveikinti nuotoliniu būdu, nes koronaviruso plitimo tempų kol kas nepavyksta sumažinti

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Kalėdų švenčių metu du Lietuvos gyventojai švęs savo šimtmetį, praneša Registrų centras.

  Vienas ilgaamžis žmogus švenčia savo šimtmetinį jubiliejį per Kūčias, o antras — per Kalėdas.

  Pažymima, kad Lietuvoje savo gimtadienius gruodžio 24, 25 ir 26 dienomis švenčia 18 701 žmogus.

  Nepaisant švenčių, šiuo metu respublikoje įvestas sugriežtintas karantinas, kuris tęsis iki sausio 3 dienos. Naujos taisyklės yra gana griežtos: lietuvių išvykimas už savivaldybės teritorijos ribų yra ribotas, uždrausti artimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio kontaktai. Be to, apribota parduotuvių veikla.

  Kalėdų išvakarėse Lietuvoje buvo surengta akcija COVID-19 žuvusiesiems atminti. Šventinės dekoracijos ir lemputės buvo išjungtos vienai valandai.

  Pagyvenę žmonės priklauso didelės rizikos grupei, todėl lietuviai ne kartą buvo raginami ne aplankyti senolius, o pasveikinti juos telefonu ar per vaizdo ryšį.

  Šiuo metu nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užregistruota daugiau nei 123 tūkstančiai infekcijos atvejų, mirčių skaičius išaugo iki 1 186. Daugiausia gyvybių infekcija nusinešė tarp 80–89 metų žmonių.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (223)
  Tegai:
  Kalėdos, Lietuva

  Svarbiausios temos