23:01 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Buvęs sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, kad visi įprasti gyvenimo džiaugsmai gali būti grąžinti po antrosios COVID-19 bangos, tačiau žmonių gyvybių negalima susigrąžinti

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Buvęs Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paragino respublikos gyventojus pamiršti Kalėdų šventinį stalą ir pagalvoti apie draugų bei artimųjų sveikatą. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

  "Dabar, kaip niekada gerai suprantame, koks brangus yra gyvas apkabinimas, kokie svarbūs įprasti ir kasdieniški dalykai, kurių dabar nebegalime sau leisti. Susigražinti galima daug ką, tik negalima susigražinti mums brangių žmonių, kurių netenkame", — parašė Veryga.

  Anot Verygos, ne taip svarbu, kad šventes šiais metais teks sutikti su apribojimais, svarbiausia — kad visi būtų sveiki ir saugūs.

  "Sutikime šias šventes suprasdami, kad buitiški šiandienos praradimai yra svarbūs tik tiek, kiek mes patys juos sureikšminame. Nepamirškime iš tiesų svarbių dalykų, o svarbiausiai — mus supančių žmonių", — paragino jis.

  Veryga paragino šiemet pažadėti elgtis su artimaisiais taip, kad vėliau juos sutiktume sveikus ir gyvus, pasibaigus "šiam žmonijai tekusiam išbandymui".

  Karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Iki sausio 3 dienos galioja griežtesnės ribojamosios priemonės, kurios, be kita ko, apima ir judėjimo tarp savivaldybių taisykles piliečiams.

  Be to, valdžia ne kartą ragino šventes leisti tik su šeimos nariais, su kuriais piliečiai gyvena tame pačiame name, o ne važiuoti į svečius. Tai ypač svarbu rizikos grupėje esančių žmonų atžvilgiu.

  Šiuo metu nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užregistruota daugiau nei 123 tūkstančiai infekcijos atvejų, mirčių skaičius išaugo iki 1 186. Daugiausia žmonių gyvybių infekcija nusinešė tarp 80–89 metų amžiaus žmonių.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)
  Tegai:
  Lietuva, Kalėdos, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos