21:36 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Medikai primena, kad egzistuoja vadinamasis "imunologinės atminties" efektas, kai susidūrus su panašiais sukėlėjais išsivysto didelis antikūnų lygis ir sukuriamas apsauginis poveikis

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Imunitetas žmogui atsiranda tiek organizmui savarankiškai nugalėjus infekciją, tiek vakcinacijos pagalba, apie tai papasakojo Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Gamalėjaus epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro virusologas Aleksandras Butenka.

  "Žmonės įgyja imunitetą po bet kokios formos infekcijos: besimptomės, lengvos, vidutinio sunkumo, arba naudojant vakciną — mechanizmas yra tas pats", — interviu Sputnik radijui paaiškino virusologas.

  Abiem atvejais imlių infekcijų ir galinčių platinti ligą žmonių skaičius bus mažesnis.

  Gydytojas pažymėjo, kad Rusijos vakcinos "Sputnik V" bandymai parodė didesnį antikūnų kiekį paskiepytiems žmonėms nei persirgusiems natūraliu būdu.

  Jis taip pat mano, kad mažas antikūnų kiekis ar jų išnykimas po tam tikro laikotarpio nereiškia, kad žmogus gali vėl susirgti.

  "Kadangi tai yra ūmi virusinė infekcija, ir apskritai sunku rasti pavyzdį, kai po ūmių virusinių infekcijų žmonės išlieka imlūs ir vėl perneša tą pačią infekciją. Tai reiškia, kad būtinai turi būti imunitetas", — pasakė Butenka.

  Virusologas priminė, kad dar egzistuoja vadinamasis "imunologinės atminties" efektas, kai susidūrus su panašiais sukėlėjais išsivysto didelis antikūnų lygis ir sukuriamas apsauginis poveikis.

  Anksčiau Australijos mokslininkai paskelbė sukūrę specialią koronavirusu persirgusių pacientų kraujo ląstelių imuniteto tyrimo metodiką. Jos pagrindu atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad imunitetas infekcijai išlieka mažiausiai aštuonis mėnesius.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Šalies vadovas padėkojo COVID-19 pacientus gydantiems medikams
  COVID-19 užsikrėtusieji specialistų skambučių sulauks ir per Kalėdas
  Mokslininkas įvertino pavojingesnių COVID-19 mutacijų galimybę
  Tegai:
  imunitetas, vakcinacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos