17:57 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ir filipiniečių įgulą, ir laivą su Maltos vėliava patikrinę VSAT pareigūnai kontroliuoja, kad neteisėti migrantai neišliptų į krantą

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Pasieniečiai nustatė, kad į Klaipėdos uostą atplaukusiame krovininiame laive yra du neteisėti migrantai, galimai Alžyro piliečiai, praneša Valstybės sienos apsaugo tarnyba (VSAT).

  Ketvirtadienį, apie 22:00, į Klaipėdą iš Rusijos Ust Lugos uosto atplaukė krovininis laivas su Maltos vėliava. VSAT pareigūnai iš anksto gavo informaciją, kad trąšas atgabenusiame laive gali būti neteisėtų migrantų.

  Pilies pasienio kontrolės punkte pasieniečiai patikrino ir laivą, ir jame esančius asmenis. Plaukiojimo priemonės kapitonas ir 18 įgulos narių yra Filipinų piliečiai, visų jų dokumentai tvarkingi.

  Taip pat laive yra du neteisėti migrantai, prisistatę Alžyro piliečiais. Jie yra uždaryti atskirose užrakintose laivo patalpose. Pasak kapitono, nelegaliai į plaukiojimo priemonę patekę migrantai buvo aptikti, kai laivas į Ust Lugą plaukė iš Orano uosto Alžyre.

  Kapitonas pasieniečiams pateikė garantinį raštą, kuriuo įsipareigojo, jog laivo buvimo Klaipėdos uoste metu užtikrins, kad neteisėti migrantai nepaliks plaukiojimo priemonės. Taip pat kapitonas įpareigotas užtikrinti abiejų asmenų apsaugą laive.

  Baigus laivo patikrinimą prie jo liko budėti VSAT pareigūnai. Jie užtikrina, kad neteisėti migrantai tikrai neišliptų iš laivo, kuris uoste gali būti nuo 3 iki 5 dienų.

  Tegai:
  neteisėti migrantai, migrantai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos