05:05 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Šiomis šventinėmis dienomis užsikrėtusių žmonių informaciją renka visi NVSC darbuotojai, įskaitant ir tuos, kurie iki šiol dirbo su COVID-19 susijusį darbą, bet nevykdė epidemiologinės diagnostikos

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras perspėja, kad šiomis šventinėmis dienomis epidemiologinę diagnostiką atlieka specialistai, iki šiol nevykdę epidemiologinės diagnostikos, todėl prašo žmonių geranoriškumo ir konstruktyvaus bendradarbiavimo.

  COVID-19
  © Sputnik / Владимир Песня

  Apie tai praneša NVSC spaudos tarnyba.

  Šiuo metu epidemiologinę diagnostiką atlieka visi NVSC centrinių skyrių, Vilniaus departamento darbuotojai ir kariai savanoriai. Įprastu darbo režimu dirba ir kiti centro padaliniai. Kaip skelbia NVSC, šiuo metu žmonės gali sulaukti skambučio ir iš visuomenės sveikatos saugos, ir iš personalo, teisės, komunikacijos ar kitų specialistų, todėl žmonių prašoma būti kantrių ir geranoriškų.

  Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, Vilniaus apskrityje susiklostė labai sudėtinga situacija. Dėl to šiomis šventinėmis dienomis užsikrėtusių žmonių informaciją renka visi NVSC darbuotojai, įskaitant ir tuos, kurie iki šiol dirbo su COVID-19 susijusį darbą, bet nevykdė epidemiologinės diagnostikos.

  "Tai žmonės, kurių dauguma nėra užkrečiamųjų ligų specialistai. Daugelis jų apklausinėja žmones pirmą kartą, todėl visuomenės prašome supratingumo, konstruktyvaus bendradarbiavimo, kantrybės. Tikrai nevyks viskas taip greitai, kaip tuo atveju, jei skambintų užkrečiamųjų ligų specialistai. Dėl to skambučių žmonės gali sulaukti ir vakare, ir visokių situacijų gali būti. Tačiau tikslas visų vienas ir bendras — kuo greičiau nustatyti kontaktus, juos izoliuoti, taip užkertant kelią tolimesniam infekcijos plitimui", — sako Lingienė.

  Taip pat NVSC prašo ir žmonių, kurie įmonėse, organizacijose, įstaigose yra atsakingi už COVID-19 ligos valdymą, atsiliepti į skambučius, kuo operatyviau specialistams pateikti sąlytį turėjusių darbovietėse kontaktus — vardą, pavardę, telefono numerį. Jeigu darbovietėse žinoma apie tai, kad užsikrėtė darbuotojai, atsakingų žmonių prašoma tokią informaciją paruošti iš anksto, dar iki specialistų iš NVSC skambučio.

  Savo ruožtu, užsikrėtę žmonės, t. y. tie, kurie gavo teigiamą testo koronavirusinei infekcijai nustatyti atsakymą, turėtų būti pasiruošę pateikti informaciją apie jaučiamus simptomus, ligos eigą, užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius namų ir darbo aplinkoje asmenis.

  Lietuvoje per parą nustatytas 2 691 naujas koronaviruso atvejis, nuo koronaviruso mirė dar 19 žmonių.

  Bendras per visą pandemijos laiką patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius Lietuvoje siekia 126 581. Iš viso nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 1 205 asmenys.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  COVID-19 Lietuvoje: paskelbti užsikrėtimo per Kūčias duomenys
  NVSC perspėjo šalies gyventojus apie melagingas trumpąsias SMS žinutes
  NVSC: rizikingą sąlytį turėję darbuotojai ne visada yra laiku izoliuoti
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos