05:49 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Remiantis praėjusios savaitės duomenimis, iš paveiktų šalių ir regionų sąrašo buvo išbraukta Slovėnija

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Atnaujintame paveiktų šalių ir regionų sąraše liko Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Lichtenšteinas, Šveicarija bei trečiosios šalys, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Nuo gruodžio 28 dienos atvykstantys iš šių šalių arba per jas keliaujantys žmonės privalės izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso (COVID-19). 

  Tyrimas su gautu neigiamu atsakymu galėtų būti atliktas ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. 

  Jungtinėje Karalystėje nustačius naują COVID-19 ligos mutaciją, dėl kurios, manoma, virusas greičiau plinta, gruodžio 20 dieną vyriausybė uždraudė visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. 

  Remiantis praėjusios savaitės duomenimis, iš paveiktų šalių ir regionų sąrašo buvo išbraukta Slovėnija.

  Iš paveiktų šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir gautą neigiamą atsakymą. 

  Paveiktų šalių virtualų žemėlapį, kurį pagal šviesoforo principą rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, galima stebėti ČIA.

  Karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Iki sausio 3 dienos galioja griežtesnės ribojamosios priemonės, kurios, be kita ko, apima ir judėjimo tarp savivaldybių taisykles piliečiams.

  Be to, valdžia ne kartą ragino šventes leisti tik su šeimos nariais, su kuriais piliečiai gyvena tame pačiame name, o ne važiuoti į svečius. Tai ypač svarbu rizikos grupėje esančių žmonų atžvilgiu.

  Šiuo metu nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užregistruota daugiau nei 123 tūkstančiai infekcijos atvejų, mirčių skaičius išaugo iki 1 186. Daugiausia žmonių gyvybių infekcija nusinešė tarp 80–89 metų amžiaus žmonių.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Lietuva įsigis papildomų vakcinos dozių nuo koronaviruso
  Nausėda paragino šalies senjorus skiepytis nuo koronaviruso
  Aktorius Mantas Vaitiekūnas susirgo koronavirusu
  Svarbiausios žinios apie vakciną nuo koronaviruso: poveikis ir saugumas
  Tegai:
  paveiktos šalys, koronavirusas

  Svarbiausios temos