21:17 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Lietuvos vadovas paragino visus gyventojus bent jau paskambinti ar parodyti kitokį dėmesio ženklą pagyvenusiems žmonėms, kurie švenčių metu liko vieni

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda papasakojo, su kuo jis ir pirmoji ponia šiais metais nusprendė pasidalinti švenčių dvasia. Apie tai jis rašė Facebook.

  "Šv. Kalėdas šiemet sutinkame neįprastai. Daugelis laušime kalėdaitį prie mažesnio, nei įprasta, Kūčių stalo. Pasigesime vaikų, brolių, sesių, tėvų, senelių, kitų giminaičių ir draugų klegesio", — rašė prezidentas.

  Президент Литвы Гитанас Науседа
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

  Jis pažymėjo, kad yra žmonių, kuriems šiandien yra dar sunkiau, kurie šalia neturi artimiausių, kurių žvilgsnis ar ištarti žodžiai suteiktų paguodą.

  "Štai kodėl su savo artimiausiu žmogumi, Diana, švenčių dvasia nusprendėme pasidalinti su vienišais žmonėmis. Užsiregistravome Lietuvos "Carito" savanoriais norėdami skirti laiko vieniems likusiems senjorams", — pranešė šalies prezidentas.

  Nausėda priminė, kad "duoti — tai gauti", ir paragino visus, kurie pažįsta vienišus žmones, Kalėdų proga įteikti jiems dovaną — bent jau paskambinti ar parodyti kitokį dėmesio ženklą.

  Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Iki sausio 3 dienos galioja griežtesnės ribojamosios priemonės, kurios, be kita ko, apima ir judėjimo tarp savivaldybių taisykles piliečiams.

  Супруга президента Литвы Диана Науседене
  Lietuvos prezidento žmona Diana Nausėdienė.

  Valdžia ne kartą ragino šventes švęsti tik su šeimos nariais, su kuriais piliečiai gyvena tame pačiame name, nevažiuoti į svečius. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie patenka į rizikos grupę.

  Lietuvoje nuo pandemijos pradžios užregistruota daugiau nei 123 tūkstančiai infekcijos atvejų, mirčių skaičius išaugo iki 1 186. Daugiausia gyvybių infekcija nusinešė 80–89 metų amžiaus žmonių grupėje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Svarbiausios temos