02:46 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Patariama apriboti delikateso vartojimą: ne daugiau kaip du kartus per savaitę po du šaukštus, o tomis dienomis derėtų atsisakyti kitų sūrių maisto produktų

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. 

  Raudonuosiuose ikruose yra daug druskos, ir tai gali neigiamai paveikti virškinamąjį traktą, širdies ir kraujagyslių sistemą bei sąnarius, interviu NEWS.Ru perspėjo dietologė ir mitybos specialistė Aleksandra Noev.

  Anot jos, ikrai gali sukelti rimtą alergiją, iki anafilaksinio šoko ir Kvinkės edemos. Todėl medikė pataria apriboti delikateso vartojimą: ne daugiau kaip du kartus per savaitę po du šaukštus, o tomis dienomis turėtumėte atsisakyti kitų sūrių maisto produktų. Pasibaigusio galiojimo laiko ar nekokybiški ikrai gali pakenkti inkstams, kepenims, nervų sistemai ir netgi sukelti botulizmą ir net mirtį.

  Todėl prieš pirkdami turėtumėte patikrinti, ar pakuotė nepažeista, ir išanalizuoti produkto galiojimo laiką bei sudėtį. Geriau nusipirkti ikrų stiklinėse ar plastikinėse pakuotėse. Parduotuvėje jis turėtų būti laikomas šaldytuve, o ne paprastoje lentynoje.

  Anksčiau Rusijos žuvininkystės asociacijos vykdomasis direktorius Aleksandras Fominas papasakojo, kaip išsirinkti tinkamus ikrus. Jei indas yra stiklinis, ikrų rutulėliai turėtų būti nesulipę ir kiekvienas turėtų būti taisyklingos formos ir struktūros. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pagaminimo datą. 

  Tegai:
  ikrai

  Svarbiausios temos