21:55 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1442)

  Mobilioji programėlė veikia fiksuodama galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu žmogumi, kontakto trukmę ir apskaičiuodama galimą riziką

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Lapkritį Lietuvoje pristatytą COVID-19 plitimo prevencijai sukurtą mobiliąją programėlę "Korona Stop LT" jau atsisiuntė 228 tūkst. žmonių, tai yra 8,2 proc. visų šalies gyventojų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Specialistų teigimu, nors programėlės vartotojų skaičius auga, apčiuopiamą teigiamą rezultatą programėlė galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų.

  Ministerija priminė, kad mobilioji programėlė veikia fiksuodama galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu žmogumi, kontakto trukmę ir apskaičiuodama galimą riziką. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. Tai leidžia išvengti privačių duomenų rinkimo ir saugojimo. Programėle galima naudotis iš karto po įsidiegimo, papildomai jos aktyvuoti nereikia.

  Žmogus gali savanoriškai ir anonimiškai (įvedant kodą) pranešti apie užsikrėtimą koronavirusu, naudojantis Korona Stop LT programėle. Pranešus apie užsikrėtimą, buvę arti užsikrėtusio žmogaus programėlės vartotojai gauna pranešimą apie tai ir apskaičiuotą rizikos lygį, taip pat informaciją, kokių veiksmų imtis toliau. Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė 964 programėlės naudotojai Lietuvoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1442)

  Dar šia tema

  Nausėda kreipėsi į Lietuvos žmones prašydamas per šventes likti namuose
  Epidemiologai: atliktas testas nereiškia, kad galite sėstis prie šventinio stalo
  Policija pakeitė kontrolės taisykles patikros postuose
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos