23:22 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje įsivyravus baimei dėl galimybės užsikrėsti COVID-19 gydymo įstaigose, sumažėjo ligonių, kuriems diagnozuotas ūmus miokardo infarktas, srautas

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Pandemijos laikotarpiu Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų medikai ragina šalies gyventojus pasijutus blogai ir paūmėjus sunkiai lėtinei ligai, nedelsiant kreiptis pagalbos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pasak VUL Santaros klinikų direktoriaus medicinai doc. dr. Valdo Pečeliūno, pastaruoju metu ženkliai sumažėjo besikreipiančių širdies ir kraujagyslių ligomis, insultu susirgusių pacientų skaičius, jis pabrėžė, kad aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos ir koronaviruso pandemijos metu.

  "Su dideliu nerimu stebime augančią mirtingumo statistiką šalyje, tačiau užtikriname, kad esame pasirengę suteikti gydymą sunkių ligų turintiems pacientams. Raginame širdies ir kraujagyslių, onkologinių ir kitų sunkių ligų turinčius žmones, pajutus bent menkiausius sveikatos negalavimus, nedelsiant kreiptis pagalbos. Darome viską, kad išvengtume pacientų užsikrėtimo koronavirusu mūsų įstaigoje. Taip pat dėkojame už supratingumą ir kantrybę, jei nustačius lengvesnę ligą, gali tekti palaukti planinės konsultacijos ar paslaugos", — sakė Pečeliūnas. 

  Lietuvoje įsivyravus baimei dėl galimybės užsikrėsti COVID-19 gydymo įstaigose, sumažėjo ligonių srautas, kuriems diagnozuotas ūmus miokardo infarktas.

  SAM duomenimis, 2019 metais vidutiniškai kiekvieną mėnesį buvo nustatomi 646 miokardo infarkto atvejai, o karantino periodu — 448 atvejai, tai yra 38 proc. mažiau.  

  Širdies ir kraujagyslių ligų gydytojai priminė, kad miokardo infarkto metu atsiradęs skausmas krūtinėje — tai ženklas, kad žmogus turi kviesti greitąją medicinos pagalbą, kreiptis į ligoninės priėmimo skyrių arba ieškoti skubios pagalbos ambulatorinėje grandyje.

  Svarbu nedelsiant kreiptis pagalbos dėl skausmų krūtinėje, dusulio, širdies ritmo sutrikimų, galvos svaigimo, taip pat sąmonės praradimo. Kardiologai įvertins nusiskundimus, rizikas, nustatys negalavimų priežastį ir paskirs gydymą.

  Dar šia tema

  Gydytojų nepripūsi: Santaros medikai perspėjo apie sunkią situaciją ligoninėse
  COVID-19 sirgęs vyras septynis mėnesius praleido ligoninėje
  Virusas-mutantas gąsdina lietuvius
  Tegai:
  liga, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos