21:14 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1442)

  Taip pat izoliacija skaičiuojama ir tais atvejais, kai mažamečiai vaikai gyvena kartu su užsikrėtusiais tėvais, nes atskirai izoliuotis neturi galimybės

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Paaiškinta, kaip skaičiuojamas izoliacijos terminas, taikomas koronavirusine infekcija užsikrėtusius vaikus slaugantiems tėvams ir tais atvejais, kai užsikrečia tėvai, o su jais kartu gyvena mažamečiai vaikai, negalintys būti atskirai nuo tėvų, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Tokiu atveju, jei koronavirusine infekcija užsikrėtusiam vaikui reikalinga priežiūra, jį slaugo vienas iš tėvų. Tai reiškia, kad vienas iš tėvų gyvena kartu vienoje patalpoje su užsikrėtusiuoju, todėl tėtis, mama arba globėjas visą laiką turi sąlytį su užsikrėtusiu vaiku. 

  Dėl šios priežasties 14-os dienų izoliacija vienam iš tėvų, kuris nuolat būna su vaiku, pradedama skaičiuoti nuo dienos, kai vertinama, jog baigiasi užkrečiamasis vaiko periodas. Paskutiniu kontaktu laikoma 10-a ligos diena, kuri teoriškai vertinama kaip paskutinė užkrečiamojo periodo diena.

  Tai reiškia, kad sąlytį turėjusiam tėvui izoliacija skaičiuojama pridėjus 13 dienų prie 10-os sergančio vaiko ligos dienos ir taip gaunamas 14 dienų laikotarpis.

  Taip pat izoliacija skaičiuojama ir tais atvejais, kai mažamečiai vaikai gyvena kartu su užsikrėtusiais tėvais, nes atskirai izoliuotis neturi galimybės. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1442)

  Dar šia tema

  Dėl pandemijos ir "Brexit" šiemet sumažėjo emigrantų perlaidų srautas
  Darbas iš namų: kaip tai paveikia ir kaip prie jo prisitaikyti
  Atskleista, kiek šalies gyventojų naudojasi programėle "Korona Stop LT"
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos