03:52 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Sekmadienį penkiose pagrindinėse šalies ligoninėse prasidės skiepijimas, pirmieji bus paskiepyti medikai

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Šeštadienį į Lietuvą pristatyta pirmoji vakcinos nuo COVID-19 siunta, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Iš viso Lietuva įsigis daugiau nei 1,8 mln. dviejų farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" bendrai sukurtos vakcinos dozių.

  Siunta buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje.

  ESSC sandėliuose vakcinos buvo laikomos dvi valandas, po to jos buvo išvežtos į penkias pagrindines šalies ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje — Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę. 

  Sekmadienį prasidės skiepijimas šiuose penkiuose centruose.

  Pirmieji bus paskiepyti COVID-19 pacientų gydymą organizuojančių ligoninių darbuotojai. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po trijų savaičių skiepijimo procedūrą reikės pakartoti.

  Per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. Atvykstant naujoms vakcinų siuntoms, bus pradėti skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir pacientai bei socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, gretutinėmis ligomis sergantys asmenys, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalintys išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai. 

  Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes — skiepytis bus kviečiami visi norintys. 

  Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Lietuvoje per pirmąją Kalėdų dieną nustatyta 2 350 COVID-19 atvejų, mirė 23 žmonės. 

  Bendras per visą pandemijos laiką patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius Lietuvoje siekia 128 931, iš viso nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 1 228 asmenys.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Dar šia tema

  Per pirmąją Kalėdų dieną nustatyta 2 350 COVID-19 atvejų
  Nusispjauti į COVID-19: Lietuvos seimūnus apėmė "narkotikų tvaikas"
  Lietuva užėmė pirmą vietą Europoje pagal COVID-19 užsikrėtimų skaičių
  Tegai:
  Lietuva, vakcina, COVID-19

  Svarbiausios temos