12:23 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1105)

  Kaip pasakojo pasieniečiai, vieni į kaimyninį rajoną važiuoja išsimaudyti ežere, kiti nori pasivaikščioti ir pasigrožėti Druskininkais ar Neringa, kai kurie vairuotojai vyko tvarkyti įvairių buitinių reikalų

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Judėjimo tarp savivaldybių kontrolę vykdantys pasieniečiai atskleidė, kokias istorijas jiems pasakoja vairuotojai, aiškindami savo kelionių tikslus.

  Greitoji pagalba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Įvairiose Lietuvos vietose, daugiausia pasienio regionuose, prie įvažiavimų į miestus ar miestelius, budi VSAT pareigūnų patruliai, tikrindami, ar keliaujantieji turi teisę iš savivaldybės, kurioje gyvena, patekti į kitą teritoriją.

  Praėjusį savaitgalį, nuo gruodžio 18 iki 20 dienos, policijai talkinę VSAT pareigūnai kirsti savivaldybių ribų neleido beveik pusei tūkstančio automobilių, nustatė 4 karantino taisyklių ir dar 8 kitus pažeidimus.

  "Nuo gruodžio 23 iki šeštadienio ryto VSAT pareigūnai išvykti iš vienos savivaldybės į kitą neleido 494 automobilių ekipažams, neturėjusiems pateisinamų priežasčių. Šiuos vairuotojus ir jų keleivius VSAT pareigūnai apgręžė, todėl keliautojai turėjo grįžti į savo gyvenamąsias vietoves. Per šį laiką pareigūnai nustatė 6 karantino taisyklių ir dar 22 kitus įvairius pažeidimus", — praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Pirmą Kalėdų dieną du druskininkiečiai juos sustabdžiusiems pasieniečiams aiškino važiuojantys į kaimyninį Lazdijų rajoną išsimaudyti ežere. VSAT pareigūnai jiems pasiūlė maudytis Druskininkų savivaldybėje esančiuose vandens telkiniuose ir apgręžė automobilį.

  Pasitaikė ne vienas keliautojas, kuris iš savo gyvenamosios vietovės vyko į Neringą ar Druskininkus tiesiog norėdamas pasivaikščioti ir pamatyti, kaip šventiniu laikotarpiu yra pasipuošę kurortai.

  Pirmą Kalėdų dieną buvo ir tokių vairuotojų, kurie į gretimą savivaldybę važiavo atsiskaityti už serviso paslaugas, pirkti automobilio priekabos ar tvarkyti įvairių buitinių reikalų.

  Laikotarpiais nuo gruodžio 18 iki 20 d., nuo 23 iki 27 d. ir nuo gruodžio 31 iki sausio 3 d. patikros kontrolės postams iš viso skirta apie 270 VSAT patrulių, sudarytų iš dviejų pasieniečių. 

  Judėjimo draudimas tarp savivaldybių Vyriausybės sprendimu įvestas nuo gruodžio 16-osios iki sausio 3-iosios siekiant sumažinti COVID-19 plitimą. Žmonėms keliauti galima darbo tikslais, vykstant pas gydytoją ar į laidotuves. Automobiliu gali važiuoti ne daugiau dviejų asmenų arba drauge gyvenantys asmenys.

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, iš viso nuo gruodžio 16 iki 25 dienos postuose apgręžtos jau 21 264 transporto priemonės, išrašyta 600 protokolų. Per praėjusią parą, Kūčių naktį, dėl draudimo vykti į kitas savivaldybes patikros postuose policija nepraleido 3 444 automobilių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1105)

  Dar šia tema

  Per pirmąją Kalėdų dieną nustatyta 2 350 COVID-19 atvejų
  Kalėdų spąstai: sunkvežimių vairuotojai ir policija susirėmė JK pasienyje
  Lietuvos ir Kaliningrado pasienyje eilėse stovi dešimtys sunkvežimių
  Į Lietuvą atkeliavo pirmosios COVID-19 vakcinos dozės — video
  Pasieniečiai sulaikė du švenčioniškius, automobiliu atvykusius pasiimti kontrabandos
  Tegai:
  savivaldybė, pasieniečiai

  Svarbiausios temos