13:06 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)

  Padėjo tai, kad žmonės pradėjo laikytis atstumo, dėvėti kaukes ir plauti rankas, mano biologinės saugos ekspertas Nikolajus Durmanovas

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Koronaviruso pandemija atitraukė dėmesį nuo kitų niekur nedingusių epidemiologinių ligų, sakė interviu Sputnik radijui biologijos ir aplinkos saugos ekspertas Nikolajus Durmanovas.

  "Kaip ir prieš 100 metų, prieš 500 metų, prieš 1 000 metų, aplink mus sukasi didžiulis kiekis infekcijų: bakterinės, virusinės ir grybelinės. Galima manyti, ir iš tikrųjų statistika rodo, kad mes nutolome vienas nuo kito socialiai priimtinu atstumu, tai, kad pradėjome dėvėti kaukes, pradėjome kruopščiau plauti rankas, privedė prie to, kad sumažėjo sergamumas šiomis infekcijomis. Nors tai skamba nelabai korektiškai, tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Koronaviruso pandemija sumažino sergamumą įprastomis infekcinėmis ligomis", — sakė jis.

  COVID-19 prevencijos priemonės, įskaitant kaukių dėvėjimą ir socialinio atstumo laikymąsi, apsaugojo žmones nuo daugybės kitų infekcijų. Šią nuomonę pareiškė "Rosselchoznadzor" vadovė Ana Popova, rašo RIA Novosti.

  Anot jos, ypač Rusijoje sumažėjo tymų, difterijos ir kokliušo, ūminių kvėpavimo takų infekcijų. Dažnai plaunant rankas sumažėjo ūmių žarnyno infekcijų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)

  Dar šia tema

  Patvirtinta apie 2,7 tūkst. COVID-19 atvejų, daugiausia — Vilniaus apskrityje
  Paskelbtas naujas paveiktų šalių ir regionų sąrašas
  NVSC prašo žmonių konstruktyvaus bendradarbiavimo su centro specialistais
  Tegai:
  pandemija, liga, koronavirusas

  Svarbiausios temos