03:50 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (217)

  Pasak Nausėdos, pirmieji skiepai — rimta parama ne tik mūsų sveikatos saugotojams, tai parama ir visai visuomenei

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Šiandien Lietuva pradėjo taip ilgai lauktą mūsų žmonių skiepijimą, kuris yra didelis žingsnis šaliai grįžtant į normalų gyvenimą, rašė Lietuvos prezidentas Facebook.

  "Europos Sąjunga pademonstravo ryžtą ir vienybę ne tik santykiuose su vakcinos gamintojais, bet ir tarpusavyje. ES šalių žmonės pradėti skiepyti tuo pačiu metu ir turi tokią pačią teisę jaustis tvirčiau ir saugiau pandemijos akivaizdoje", — džiaugiasi Nausėda.

  Pasak šalies vadovo, šiandien jo diena prasidėjo nuo skambučių Šiaurės Lietuvos medikams.

  "Aidas Kaušas ir Stefanija Jatulevičienė — tai Šiaulių ligoninės darbuotojai, Infekcinių ligų skyriaus vadovas ir vieno iš COVID–19 slaugos skyrių administratorė. Jie, kaip ir dešimtys kitų medikų, kurių veidų ir vardų išgelbėtieji dažnai net nesužino, pirmieji Lietuvoje pasiskiepijo nuo koronaviruso. Abu pasidžiaugė, kad skiepai jiems yra tarsi šv. Kalėdų tąsa, nes nekantriai laukė vakcinos atvykimo", — rašo prezidentas.

  Pasak jo, pirmieji skiepai — rimta parama ne tik mūsų sveikatos saugotojams, tai parama ir visai visuomenei, nes 10 tūkstančių apsaugotų medikų reiškia 100 tūkstančių, o gal ir daugiau, apsaugotų Lietuvos žmonių.

  Šiandien penkiose pagrindinėse šalies ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vienu metu prasidėjo medicinos darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso. Santaros klinikose "BioNTech" ir "Pfizer" vakcina pirmoji paskiepyta slaugytoja Nijolė Ramonaitė.

  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  © Sputnik
  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas

   

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (217)
  Tegai:
  skiepai, COVID-19, vakcina, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos