02:06 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Seimo narys klausia, kodėl šiuo metu pavojingiausio mieste plintančio viruso klausimu Alytus liko tik šeštas? Sulaukė atsakymo, kad ministerija iš karto taip nusprendė. Esą vakcinas pirmiausia gaus tik didieji penki miestai, o ne labiausiai paveikti

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Alytus pirmauja pagal sergamumą COVID-19 Lietuvoje, tačiau vakcina Dzūkijos sostinei bus pristatyta tik gruodžio 29 dieną, savo Facebook paskyroje rašo parlamentaras Robertas Šarknickas.

  "Nenoriu išskirti nei vieno miesto, bėda viena visiems COVID-19. Turime visi gelbėtis, nesibūriuoti, padėti medikams, slaugytojams ir patys sau. Tačiau nėra taip lengva suvokti, kodėl didžiausiu COVID-19 sergamumu pirmaujantis Lietuvoje Alytus liko už borto?" — klausė Seimo narys.

  Šarknickas įsitikinęs, jog Alytui buvo būtina skirti nors nedidelį kiekį vakcinos, tačiau kuo skubiau.

  "Net 109 "kovidines" lovas turintis Alytus su sveikata rizikuojančiais medikais, slaugytojais palauks? Tokia išvada formuojasi, vertinant ministro sprendimus. Sveikatos ministre, mums pradžiai bent dešimt vakcinų iš tūkstančių būtų buvę labai reikalingi. Būtų kur kas daugiau saugumo, išvengta medikų, slaugytojų atkritimų. Ačiū medikams, slaugytojams už alinantį darbą, viliuosi, kad ši labai nesuprantama ir nepaaiškinama klaida neatneš blogos lemties. Laikau kumščius iki 29 dienos, būkite sveiki ir saugūs." — sako parlamentaras.

  Seimo narys teigia bendravęs su Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės pavaduotoju Dmitrij Kačiurin ir klausęs, kodėl šiuo metu pavojingiausio mieste plintančio viruso klausimu Alytus liko tik šeštas? Sulaukė atsakymo, kad ministerija iš karto taip nusprendė. Esą vakcinas pirmiausia gaus tik didieji penki miestai, o ne labiausiai paveikti.

  "Mažų mažiausiai įvardinčiau, kad tai — nežmogiška", — sako Šarknickas.

  Su COVID-19 pacientais dirbančių medikų vakcinavimas pradėtas sekmadienį, 8:00 val. ryte, ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. 

  Šalies ligoninėse gydoma 2 300 COVID-19 pacientų, 194 iš jų — reanimacijoje, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas. Deguonis reikalingas 1 362 ligoniams, dirbtinė plaučių ventiliacija — 170.

  Šiuo metu ligoninėse užimta 6 991 iš 16 624 lovų, iš 684 reanimacijos lovų užimtos 414. Iš 635 lovų, kur gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 286. Taip pat užimtos 2 112 iš 6 390 lovų, kuriose galimas deguonies tiekimas.

  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  © Sputnik
  Užsikrėtimo COVID-19 rizikos įvertinimas
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)
  Tegai:
  Alytus, koronavirusas

  Svarbiausios temos