23:34 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Ypatingais humanitariniais tikslais Vidaus reikalų ministerija (VRM) išdavė 768 leidimus Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  VRM duomenimis, šiuo metu 353 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, 76 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio.

  Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, nuo rinkimų Baltarusijoje praėjus daugiau nei 4 mėnesiams, žmonės vis dar prašo leidimų atvykti į šalį. Taip pat ji paminėjo, kad daugėja ir tų, kurie prašo politinio prieglobsčio.

  Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija. 

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija teigia, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja pareiškė, kad ES sankcijos Baltarusijai yra nepakankamos
  Lietuvoje įsteigtos dvi Baltarusijos įmonės
  Lukašenka pranešė apie Baltarusijoje atskleistą teroristinę grupuotę
  Tegai:
  humanitarinė pagalba, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos