10:24 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Kaip pabrėžė Vilniaus miesto meras, nors tai užtruks, tačiau į Lietuvą sugrįš gyvybė bei laisvas gyvenimo būdas

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigė, kad kai tik ateis jo eilė, pasiskiepys nuo koronaviruso. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

  "Paprastai skiepas nuo naujų virusų atsirasdavo anksčiausiai per pusantrų metų. Žmonija yra stipri ir vis stipresnė — šį kartą vakcina mūsų priešakinėse linijose kovojančius pasiekė per nepilnai metus (turint galvoje Kinijos valdžios pradžioje slepiamą informaciją)", — teigė Vilniaus meras Šimašius.

  Mero teigimu, "su pirmąja vakcina prasideda naujas etapas — viruso pabaigos pradžia".

  Kaip pabrėžė Šimašius, nors tai užtruks, tačiau į šalį sugrįš gyvybė ir laisvė.

  "Todėl man nekyla klausimų — kai tik kartu su kitais piliečiais ateis mano eilė — aš tikrai skiepysiuosi", — rašo apie ketinimą skiepitis Šimašius.

  Vakcinacija nuo koronaviruso buvo pradėta vienu metu Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse. Planuojama, kad visi šalies medikai bus paskiepyti per pirmąjį kitų metų ketvirtį.

  Pirmosios vakcinos dozės buvo skirtos COVID-19 skyriuose dirbantiems darbuotojams, skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuose paslaugas teikiantiems darbuotojams ir kitiems, kurie turi didelę riziką susirgti COVID-19 liga.

  Pirmąją vakcinavimo dieną paskiepyta 2 270 medicinos darbuotojų: Vilniuje — 700, Kaune — 440, Klaipėdoje — 160, Šiauliuose — 120, Panevėžyje — 850 asmenų. Procedūra vyko 26 skiepijimo punktuose. 

  "Medikams šis skiepas labai svarbus, nes juo bus pradėtas reguliuoti žmonių į gydymo įstaigas srautas, o medikai vėl galės grįžti į įprastą gyvenimą, galės gydyti ir kitas infekcines ligas, kurių dabar tarsi nebėra", — teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėjas Aidas Kaušas.

  Priminta, kad Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Šalyje iš viso nustatyta daugiau nei 132 tūkstančių koronaviruso infekcijos atvejų. Pasveiko daugiau kaip 62 tūkstantis pacientų, o 1 269 mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nuo COVID-19 paskiepyta daugiau nei 2 tūkst medicinos darbuotojų
  EK vadovė papasakojo apie pirmąją vakcinacijos dieną ES šalyse
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos