20:43 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Jis išreiškė dėkingumą už tai, kad medicinos darbuotojams buvo leista pirmiesiems pasiskiepyti nuo šios infekcijos

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Santaros klinikų šeimos gydytojas, profesorius Vytautas Kasiulevičius pasiskiepijo nuo koronaviruso. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje, pridėdamas nuotrauką, kurioje parodyta, kaip jam suleidžiama vakcina.

  "Didelis ačiū mano šalies žmonėms, leidusiems medikams būti pirmiems, mano kolegoms, COVID-19 padalinių medikams, atlaikiusiems pandemijos pragarą, apsaugojusiems ne tik daugelį pacientų, bet ir kitus kolegas", — sakė jis.

  Kasiulevičius taip pat dėkojo žurnalistams, tapusiems "medikų bei visuomenės apsaugos simboliais". Gydytojas taip pat paminėjo savanorius ligoninėse, tuos, kurie sukūrė vakciną, ir tuos, kurie ją atvežė į Lietuvą.

  "Noriu, kad kuo daugiau žmonių ištrauktų šį laimingą bilietą", — rašė jis.

  Gruodžio 26 d. vakarą šalis gavo farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" sukurtą vakciną. Buvo pristatyta 9 750 dozių. Vakcinacija prasidėjo sekmadienį, 08:00.

  Penki vakcinacijos centrai — Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinės ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė — gautą vakciną paskirstė savo regione esančioms, COVID-19 liga sergančių pacientų gydymu besirūpinančioms, stacionarioms sveikatos priežiūros įstaigoms.

  Pirmąją vakcinavimo dieną paskiepyta 2 270 medicinos darbuotojų.

  Seimo narys Robertas Šarknickas sukritikavo vakcinų paskirstymo principą. Jis teigė, kad Alytaus ligoninės nieko negavo, nors regionas pirmauja pagal sergamumą.

  Šalyje iš viso nustatyti daugiau nei 132 tūkstančiai koronaviruso infekcijos atvejų. Pasveiko daugiau kaip 62 tūkstančiai pacientų, o 1 269 mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)

  Dar šia tema

  Prezidentas džiaugiasi, kad Lietuvoje prasidėjo ilgai laukta vakcinacija
  Vokietijoje prasidėjo masinė vakcinacija nuo koronaviruso
  EK vadovė papasakojo apie pirmąją vakcinacijos dieną ES šalyse
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos