18:00 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Po to, kai bus paskiepyti visi prioritetinėms grupėms priskiriami asmenys, skiepytis bus kviečiami visi norintys

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Pirmadienį į Tarptautinį Vilniaus oro uostą buvo pristatyta antroji farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" bendrai sukurtos vakcinos siunta, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  SAM duomenimis, Lietuvą pasiekė 10 725 vakcinos dozės.

  Planuojama, kad šios siuntos skiepai bus panaudoti antrajam medicinos darbuotojų, kurie jau buvo paskiepyti, vakcinavimui, kai praeis antrajam skiepui reikalingas trijų savaičių terminas.

  Per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. Vėliau, atvykus naujoms vakcinų siuntoms, bus pradėti skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir pacientai bei socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, gretutinėmis ligomis sergantys asmenys, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalintys išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai.

  Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes, skiepytis bus kviečiami visi norintys. 

  Pirmoji vakcinų, sukurtų farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer", siunta buvo gauta gruodžio 26 d. vakarą. Buvo pristatyta 9 750 dozių. Vakcinacija prasidėjo sekmadienį, 08:00.

  Penki vakcinacijos centrai — Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinės ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė — gautą vakciną paskirstė savo regione esančioms, COVID-19 liga sergančių pacientų gydymu besirūpinančioms, stacionarioms sveikatos priežiūros įstaigoms.

  Pirmąją vakcinavimo dieną paskiepyta 2 270 medicinos darbuotojų.

  Pasak specialistų, 70 proc. paskiepytų šalies gyventojų užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso. Sudarytos sutartys su šešiais vakcinų gamintojais, iš jų numatyta įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)

  Dar šia tema

  "Laimingas bilietas": Kasiulevičius pasiskiepijo nuo COVID-19
  Šarknickas: COVID-19 sergamumu pirmaujantis Lietuvoje Alytus liko už borto
  EK vadovė papasakojo apie pirmąją vakcinacijos dieną ES šalyse
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos