21:28 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)

  Gruodžio 26-osios vakarą šalis gavo farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" sukurtą vakciną. Vakcinacija prasidėjo sekmadienį

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Masinis Lietuvos gyventojų skiepijimas nuo koronaviruso prasidės 2021 metų antrąjį ketvirtį, sakė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministrė Živilė Simonaitytė. Apie tai pranešė "TASS".

  Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad per sausį pirmiausia bus paskiepyti visi su COVID-19 pacientais dirbantys medicinos darbuotojai — medikai, slaugytojai, ligoninėse dirbantys savanoriai. Po to bus paskiepyti slaugos, globos namų darbuotojai ir gyventojai.

  "Kitos grupės yra vyresni žmonės, lėtines ligas turintieji. Yra kitų smulkesnių grupių, kurios yra tikrai labai svarbios. Ekspertų taryba padeda išsidėlioti. Tai yra žmonės, kurie dėl savo sveikatos būklės, pavyzdžiui, transplantacijos, reikalingo nuolatinio kraujo perpylimo, sergantys diabetu, kuriems reikia daryti procedūras, kurie nuolat turi lankytis sveikatos priežiūros įstaigose dėl kitų savo būklių. Dėl to jie susiduria su padidinta rizika ir turėtų būti vakcinuojami pakankamai greitai", — sakė viceministrė.

  Gruodžio 26-osios vakarą šalis gavo farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" sukurtą vakciną. Buvo pristatyta 9 750 dozių. Sekmadienio rytą medicinos darbuotojų vakcinacija prasidėjo penkiose didžiausiose šalies gydymo įstaigose — Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Jau paskiepyta daugiau nei du tūkstančiai medicinos darbuotojų.

  Seimo narys Robertas Šarknickas sukritikavo vakcinų paskirstymo principą. Jis teigė, kad Alytaus ligoninės nieko negavo, nors regionas pirmauja pagal sergamumą.

  Šalyje iš viso nustatyta daugiau nei 132 tūkstančiai koronaviruso infekcijos atvejų. Pasveiko daugiau kaip 62 tūkstančiai pacientų, o 1 269 mirė.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)

  Dar šia tema

  EK vadovė papasakojo apie pirmąją vakcinacijos dieną ES šalyse
  Šimašius džiaugiasi vakcina ir skiepysis, kai tik sulauks savo eilės
  "Laimingas bilietas": Kasiulevičius pasiskiepijo nuo COVID-19
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos