03:45 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak aplinkos ministro, didžiausią pavojų teršalai kelia jūroje žiemojantiems paukščiams, bet teršalų kiekis palyginti nedidelis, todėl gyvūnijai kyla minimali grėsmė

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Aplinkosaugininkai tiria Būtingės naftos terminale įvykusį ekologinį incidentą, praneša Aplinkos ministerijos spaudo tarnyba.

  Pirminiais duomenimis iš pakrovimo plūduro išsiliejo iki 2 tonų žaliavinės naftos.

  Pagal teršalų dėmės sklaidos 1, 2 ir 3 parų prognozę, ši dėmė juda Latvijos teritorinių vandenų link ir per 3 ateinančias paras pakrantės nepasieks.

  Baltijos jūra
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Kai bus nustatytas į jūrą patekusių teršalų kiekis, Aplinkos apsaugos departamentas apskaičiuos aplinkai padarytą žalą, kurią turės atlyginti terminalo valdytojas.

  Kaip pažymėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas, žala aplinkai priklausys nuo meteorologinių veiksnių.

  "Vėjas ir bangavimas yra palankios sąlygos, padedančios teršalams išsiskaidyti ir išgaruoti, kita vertus, gamtai pačiai susitvarkyti trukdo neaukšta temperatūra", — sakė ministras.

  Pasak Gentvilo, didžiausią pavojų teršalai kelia jūroje žiemojantiems paukščiams, bet teršalų kiekis palyginti nedidelis, todėl gyvūnijai kyla minimali grėsmė.

  Preliminariais duomenimis, dėl trūkusios plūduro žarnos į Baltijos jūrą pateko 1–2 tonos naftos produktų. Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, už tokių incidentų likvidavimą atsakingas karinių jūrų pajėgų padalinys sraigtasparniu tikslina išsiliejusios teršalų dėmės plotą. Iš Klaipėdos surinkti teršalų į nelaimės vietą plaukia laivas "Šakiai".

  Dar šia tema

  Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje buvo suvaldyta tarša
  Nuledinimo projektui Vilniaus oro uoste skirta apie 3,5 mln. eurų ES fondo lėšų
  Lietuvos prekybos tinklas sunaikins kiaušinius iš Ukrainos
  Tegai:
  nafta, aplinkos tarša, Baltijos jūra, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos