09:37 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1160)

  Ypač atidūs reikalavimams prašomi būti rizikos grupei priklausantys žmonės — jie turi visiškai atsisakyti pasivaikščiojimų kur nors

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija atnaujino rekomendacijas dėl gyventojų apsaugos nuo koronaviruso, praneša SAM spaudos tarnyba. Rekomendacijos atnaujintos iki sausio 3 d.

  Ligoninės palata
  © Sputnik / Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

  Sveikatos apsaugos ministerija priminė, kad užsikrėtusiems žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, ir pagyvenusiems žmonėms yra didelė rimtų komplikacijų rizika. Medikai siūlo jiems, esant galimybei, susitarti su darbdaviu dėl darbo nuotoliniu būdu.

  Sveikatos apsaugos ministerija taip pat rekomenduoja kuo rečiau lankytis parduotuvėse ar kitose viešose vietose — siūloma paprašyti artimųjų ar kaimynų, jog šie pasirūpintų maistu ar kitomis būtiniausiomis prekėmis arba jas užsisakyti nuotoliniu būdu. Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu

  Atidėti šeimos šventes

  Sveikatos apsaugos ministerija priminė, jog gyventojams rekomenduojama atidėti visas asmenines šventes arba jas organizuoti taip, kad jose dalyvautų tik vienos šeimos nariai, kurie gyvena kartu. Pavyzdžiui, brolis ir sesuo, kurie gyvena atskirai, per didžiąsias metų šventes neturėtų susitikti siekiant užkirsti kelią galimam užsikrėtimui koronavirusu. 

  Taip pat draudžiama nuomoti, subnuomoti apgyvendinimo paslaugoms skirtas patalpas, jei jose bus organizuojami privatūs renginiai, šventės ar kiti susibūrimai.

  Apriboti kontaktų skaičių

  Draudžiami daugiau nei vienos šeimos kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis. 

  Ne rečiau kaip 2–3 kartus per dieną bent 10 min. reikėtų nepertraukiamai vėdinti gyvenamąsias patalpas. Taip pat patariama kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius — durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas.

  Užsakyti maistą į namus

  Ministerija primena, kad gyventojams leidžiama nuvykti į darbą, maisto prekių parduotuvę, laidotuves, prižiūrėti sergantį. Galima išvykti ir į kitą turimą registruotą nekilnojamojo turto vietą ar išeiti pasivaikščioti atvirose vietose. 

  Žmonėms rekomenduojama kuo rečiau lankytis parduotuvėse, į jas vykti turėtų tik vienas šeimos narys. Esant galimybei rekomenduojama naudotis prekių pristatymo į namus paslauga.

  Išlieka reikalavimai laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp kitų asmenų, plauti rankas. Būtina viešose ir uždarose erdvėse (dirbant, einant apsipirkti) dėvėti veido apsaugos priemones.

  Šalyje šiuo metu nustatyta daugiau nei 132 tūkstančiai koronaviruso infekcijos atvejų. Pasveiko daugiau nei 62 tūkstančiai pacientų, mirė 1 269 žmonės.

  Gruodžio 27 d. Lietuvoje prasidėjo medicinos darbuotojų vakcinacija penkiose didžiausiose šalies gydymo įstaigose — Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1160)
  Tegai:
  karantinas, šventės, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos