22:06 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat pirmiausia turi būti apimti dideli miestai, kuriuose yra transporto mazgai, mano infekcinių ligų specialistas Georgijus Vikulovas

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Masinis skiepijimas Lietuvoje turėtų būti nukreiptas į rizikos grupes, interviu Sputnik Lietuva pasakė alergologas-imunologas, infekcinių ligų specialistas, Virusinių infekcijų prevencijos ir gydymo tyrimų centro direktorius Georgijus Vikulovas.

  "Manau, kad turėtų būti atliekama tikslinė vakcinacija, tai yra, ji turėtų būti nukreipta į rizikos grupes. Žinoma, pirmiausia turėtų būti įtraukti daugiau nei milijoną gyventojų turintys miestai, kur yra transporto mazgai, oro uostai, kur yra didžiausias keleivių srautas. Ir, žinoma, pirmiausia tai yra medicinos darbuotojai, kurie, visų pirma, turėtų būti skiepijami COVID-19 centruose. Paskui jau kariai, o toliau jau pacientai iš rizikos grupių", — pasakė jis.

  Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė pareiškė, jog masinis Lietuvos gyventojų skiepijimas nuo koronaviruso prasidės 2021 metų antrąjį ketvirtį.

  Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad per sausį pirmiausia bus paskiepyti visi su COVID-19 pacientais dirbantys medicinos darbuotojai — medikai, slaugytojai, ligoninėse dirbantys savanoriai. Po to bus paskiepyti slaugos, globos namų darbuotojai ir gyventojai. Kita grupė bus pagyvenę žmonės ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės. Po jų — likusi gyventojų dalis.

  Dar šia tema

  Liga ar vakcinacija: kas geriau sustiprina imunitetą COVID, paaiškino gydytojas
  Svarbiausios žinios apie vakciną nuo koronaviruso: poveikis ir saugumas
  EK vadovė papasakojo apie pirmąją vakcinacijos dieną ES šalyse
  Lietuva gavo antrą vakcinų nuo COVID-19 siuntą
  Tegai:
  Lietuva, vakcinacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos