22:19 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot VRM, vertinti priemonių, skirtų COVID-19 pandemijai suvaldyti, poveikį dar anksti, tikslesnės prognozės bus sausio mėnesio pradžioje

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Šventiniu laikotarpiu į kitos savivaldybės teritoriją pareigūnai neįleido daugiau kaip 16 tūkstančių transporto priemonių, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Bendrai per visą laikotarpį nuo gruodžio 16 dienos į kitas savivaldybes nepateko daugiau kaip 31 tūkstantis transporto priemonių.

  Šiuo metu išrašyta beveik tūkstantis protokolų: didžioji dalis — dėl būriavimosi viešosiose vietose arba dėl buvimo privačiose erdvėse, kai jose buvo daugiau nei vienos šeimos nariai.

  Priemonių, skirtų suvaldyti COVID-19 pandemiją, poveikis buvo aptartas pirmadienio Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdyje.

  "Vertinti priemonių poveikį dar anksti, tikslesnės prognozės bus sausio mėnesio pradžioje, kai bus aiškesnė susirgimų ir taikomų priemonių koreliacija. Žmonių mobilumas yra itin sumažėjęs, žmonės lieka namuose ir mažiau juda. Dėl tolesnių veiksmų galima bus spręsti, pasibaigus šventėms, kai tiksliau matysime draudimo priemonių poveikį", — kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

  "Visas draudimų paketas veikia gana efektyviai, mes stengiamės žmonėms paaiškinti situaciją ir protokolus rašyti tik kraštutiniu atveju", — sakė Policijos departamento generalinis komisaras Renatas Požėla. 

  VESK posėdyje buvo nuspręsta kreiptis į savivaldybes, kad jos, bendradarbiaudamos su policijos pareigūnais, sumažintų trauką šventinėmis dienomis į centrines miestų aikštes ir užkirstų kelią žmonėms būriuotis. Policijos pareigūnai skirs daugiau dėmesio viešosioms erdvėms tikrinti.

  Pažymėtina, kad VESK posėdyje buvo aptarta ir kaip kovoti su dezinformacija dėl COVID-19 vakcinų.

  Judėjimo draudimas tarp savivaldybių Vyriausybės sprendimu įvestas nuo gruodžio 16-osios iki sausio 3-iosios siekiant sumažinti COVID-19 plitimą. Žmonėms keliauti galima darbo tikslais, vykstant pas gydytoją ar į laidotuves. Automobiliu gali važiuoti ne daugiau dviejų asmenų arba drauge gyvenantys asmenys.

  Kaip rodo policijos atlikta transporto srautų analizė, šių metų pabaigoje judėjimas šalies keliuose sumažėjo beveik 80 procentų.

  Dar šia tema

  "2021 metus sutikti su narsa širdyje": Karo policija sveikina su atėjusiomis šventėmis
  Atlikta transporto srautų analizė rodo, kad judėjimas šalyje sumažėjo 80 %
  Kūčių naktį patikros postuose policija nepraleido 3,4 tūkst. automobilių
  Tegai:
  policija, COVID-19

  Svarbiausios temos