10:11 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Asmenims vykstant į teismus ar teisėsaugos institucijas, apribojimas palikti gyvenamąją vietą ar vykti į kitos savivaldybės teritoriją nėra taikomas, kadangi tai yra išvykimas dėl pagrįstų priežasčių

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Atnaujintos teismų darbo organizavimo karantino metu rekomendacijos, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Priminta, kad fizinius teismo posėdžius galima organizuoti tik išskirtiniais atvejais, kai jų negalima nukelti vėlesniam laikui. Galimybė teismo posėdį organizuoti fiziškai įvertinama individualiai atsižvelgiant į kiekvienos bylos aplinkybes.

  Karantino metu visos teismo funkcijos turi būti vykdomos nuotoliniu būdu. Išimtys taikomos, kai gyventojai, atlikdami savo pilietines pareigas privalo užtikrinti procesines teises.

  Teisėjų, teismo personalo darbas ir lankytojų aptarnavimas turės būti organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

  Taip pat atkreiptas dėmesys, jog turi būti valdomi darbuotojų srautai. Jei yra galimybė, skirtingiems darbuotojų srautams turėtų būti taikomi skirtingi darbo pradžios, pabaigos ir pietų pertraukos laikai. Taip pat skatinama užtikrinti, jog skirtingų grupių asmenys neturėtų kontaktų bendro naudojimosi patalpose. Visi darbuotojai turi dėvėti apsaugines veido priemones. 

  Ministerijoje priminta, kad asmenims vykstant į teismus ar teisėsaugos institucijas, apribojimas palikti gyvenamąją vietą ar vykti į kitos savivaldybės teritoriją nėra taikomas, kadangi tai yra išvykimas dėl pagrįstų priežasčių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Dar šia tema

  PSO vadovas perspėjo apie naujus iššūkius dėl koronaviruso 2021 metais
  Čaplinskas: negalime atmesti tikimybės, kad nauja COVID-19 atmaina plinta Lietuvoje
  Mirčių šuolis: per praėjusią parą Lietuvoje nuo COVID-19 mirė 78 žmonės
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, teismas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos