21:28 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Rudenį pradėję patruliavimą Baltijos šalių oro erdvėje, italų ir vokiečių kariai su naikintuvais nuo sausio toliau vykdys NATO oro policijos užduotis

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Italija ir Vokietija 2021 metais tęsia dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Nuo rugsėjo pradėję patruliavimą Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje, italų ir vokiečių kariai su naikintuvais "Eurofighter Typhoon" nuo sausio 1 dienos toliau vykdys NATO oro policijos Baltijos šalyse užduotis. 

  55-ajai misijos rotacijai toliau iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose vadovaus Italija, o sustiprinimą iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje teiks Vokietija.

  Pranešama, kad Šiauliuose kontingentą sudaro apie 120 karių iš įvairių Italijos kariuomenės dalinių. Pažymėta, kad vykdydami misiją Italijos ir Lietuvos kariai griežtai laikosi COVID-19 prevencijos rekomendacijų. 

  "Taip mes ne tik apsaugojome savo personalą, bet ir Baltijos sąjungininkes. Esame pasirengę šią misiją tęsti ir 2021 metais", — sako NATO oro policijos misijos rotacijai vadovaujantis Italijos kariuomenės pulkininkas A. Di Matteo.

  NATO stiprina karinį kontingentą prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme".

  Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro brangias gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, ir Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  Dar šia tema

  Rusijos karinių jūrų pajėgų metiniai rezultatai: "cirkonizacija" ir 40 naujų laivų
  "Mirusios smegenys": NATO bandoma atgaivinti Rusijos ir Kinijos sąskaita
  Vokietijos generolas Rusiją pavadino didžiausia grėsme NATO
  "Didžiausia NATO baimė?" NI įvertino Rusijos priešraketinės gynybos sistemą
  Lenkijos specialiosios tarnybos bandė užverbuoti diplomatą ir kariškį iš Baltarusijos
  Tegai:
  Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos