03:20 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pernai ES šalių muitinės pareigūnai sulaikė 41 milijoną prekių, pažeidžiančių intelektinės nuosavybės teises, sulaikytų prekių vertė — 760 mln. eurų

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Lietuvos muitinės pareigūnai per 2019-uosius sulaikė per 600 tūkst. prekių, pagamintų pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Tai 57 proc. daugiau nei 2018 metais, praneša Lietuvos muitinė.

  Suklastotos prekės į Lietuvą dažniausiai buvo siunčiamos per paštą ar siuntų tarnybas. Daugiausia tai drabužiai, avalynė, saldainiai, elektronikos prietaisai, automobilių detalės, vaistai. 

  Per 2019 metus Europos Sąjungos valstybių narių muitinės nustatė daugiau kaip 90 tūkstančių atvejų, kai į ES teritoriją buvo bandoma įvežti suklastotas prekes.

  Muitinių pareigūnai sulaikė 41 milijoną prekių, pažeidžiančių intelektinės nuosavybės teises. 

  Jų vertė — daugiau nei 760 mln. eurų. Palyginti su 2018 metais, prekių sulaikymo atvejų skaičius išaugo trečdaliu.

  "Daugiausia, apie 21,3 proc., tai buvo suklastotos cigaretės ir — 20 proc. — alkoholis. 13,6 proc. muitininkų konfiskuotų prekių sudarė pakavimo medžiagos, 9,6 proc. — žaislai, 3,9 proc. — drabužiai", — praneša muitinė.

  Dauguma konfiskuotų prekių buvo sunaikintos.

  Pagrindinėmis suklastotų prekių kilmės šalimis išlieka Kinija, Honkongas ir Turkija. 

  Nemažą dalį — 15,6 proc. — konfiskuotų prekių sudaro suklastoti kasdienio vartojimo produktai, kurie gali kelti tiesioginę grėsmę vartotojų saugumui ir sveikatai. Tai maisto produktai ir gėrimai, kūno priežiūros priemonės, vaistai, elektriniai namų apyvokos prietaisai ir žaislai.

  Daugumoje atvejų prekės buvo sulaikytos bandant jas parsisiųsti paštu ar per siuntų tarnybas. Dažniausia tai trečiųjų šalių elektroninėse prekyvietėse užsakytos prekės — batai, drabužiai ir žaislai, mobiliųjų telefonų priedai ir pan.

  Dar šia tema

  Sulaikyta didelė nelegalių rūkalų siunta ir įtariamieji, tarp jų — muitinės darbuotojas
  Muitininkai sulaikė didelę ukrainietiško gintaro kontrabandos siuntą
  Muitininkai sulaikė durpėmis užmaskuotą beveik 2 mln eurų vertės kontrabandą
  Tegai:
  ES, Lietuva, muitinė

  Svarbiausios temos