09:16 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1479)

  Kartu ministras sakė, kad reguliarių skrydžių atvėrimui tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje turėtų pritarti abiejų šalių vyriausybės

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Reguliarūs skrydžiai tarp Lietuvos ir JK gali būti atnaujinti nuo sausio 1 dienos, sakė Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis.

  Pirmadienį jis kalbėjosi su Latvijos susisiekimo ministru Taliu Linkaičiu. Ministras padėkojo Latvijai už jos indėlį organizuojant humanitarinį skrydį Lietuvos gyventojams iš Jungtinės Karalystės.

  Ministrai taip pat aptarė reguliarių skrydžių iš JK atnaujinimo perspektyvas, COVID-19 pandemijos situaciją bei kitas dvišalio bendradarbiavimo aktualijas.

  "Pasak ministro, reguliarūs skrydžiai su JK gali būti atnaujinti nuo sausio 1 dienos, tačiau skrydžių atvėrimui tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje dar turės pritarti abiejų šalių Vyriausybės", — savo Facebook paskyroje rašo Susisiekimo ministerija.

  Skuodis ir Linkaitis pabrėžė, kad šalių bendradarbiavimas sprendžiant COVID-19 pandemijos iššūkius bei bendri infrastruktūros projektai sustiprins Lietuvos ir Latvijos ilgalaikius saitus.

  Anksčiau Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius teigė, kad susisiekimas su Didžiąja Britanija oro transportu turėtų būti sustabdytas bent iki sausio 1 dienos, nes tam buvo rimtų priežasčių. Taip pat buvo pažymėta, kad Baltijos šalys turėtų laikytis nuoseklaus požiūrio.

  Pirmadienio vakarą iš Lietuvos į Rygą atvyko 66 Lietuvos piliečiai. Anksčiau jie negalėjo grįžti namo iš JK dėl koronaviruso protrūkio.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Didžiojoje Britanijoje buvo nustatyta nauja, užkrečiamesnė koronaviruso padermė. Mutacija buvo atrasta gruodžio viduryje. Nustatyta, kad naujasis SARS-CoV-2 plinta greičiau nei įprasta ir tapo dominuojančiu Londone.

  Be to, beveik 20 šalių, įskaitant mažiausiai 14 ES valstybių narių, nutarė sustabdyti arba apriboti susisiekimą su Didžiąja Britanija.

  Šalyje nustatyta daugiau nei 134 tūkstančiai koronaviruso infekcijos atvejų. Pasveiko daugiau kaip 66 tūkstančiai pacientų, o 1 347 mirė.

  Gruodžio 27 dieną Lietuvoje prasidėjo medicinos darbuotojų vakcinacija penkiose didžiausiose šalies gydymo įstaigose — Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1479)

  Dar šia tema

  Čaplinskas: negalime atmesti tikimybės, kad nauja COVID-19 atmaina plinta Lietuvoje
  Mirčių šuolis: per praėjusią parą Lietuvoje nuo COVID-19 mirė 78 žmonės
  Atnaujintos teismų darbo organizavimo karantino metu rekomendacijos
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, skrydžiai, Didžioji Britanija, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos