08:59 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Po pranešimo apie judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, beveik 10 kartų išaugo ir pažymų apie deklaruotą gyvenamąją vietą užsakymai

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Vilnius išlieka viena labiausiai augančių sostinių Baltijos šalyse, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Per 2020 metus Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravo dar 10 tūkst. naujų vilniečių. Palyginti su praėjusiais metais — pastaruosius keletą metų iš eilės sostinė sulaukdavo po 8 000 naujų deklaruotų gyventojų.

  Kaip pažymima savivaldybėje, pandemija ir karantinas dar labiau parodė, kodėl svarbu gyvenamąją vietą deklaruoti Vilniuje. Pavyzdžiui, tiems, kurie gyvena ir dirba sostinėje, tačiau nepatvirtina to oficialiu dokumentu, gali patirti sunkumų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, o įvedus judėjimo tarp miestų ribojimus, realiai gyvenantys ir dirbantys sostinėje, bet to nedeklaravę, patiria įvairių sudėtingų situacijų.

  Po pranešimo apie judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, beveik 10 kartų išaugo ir pažymų apie deklaruotą gyvenamąją vietą užsakymai: jei anksčiau per dieną Vilniaus savivaldybė gaudavo apie 40 prašymų, tai prieššventinėmis dienomis — iki 400 per dieną. Spėjama, kad dalis prašymų galimai susiję su judėjimu į kitus miestus per šventes, ieškant būdų, kaip išvykti, o po to vėl sugrįžti atgal.

  Tuo tarpu gimimų ir santuokų skaičius Vilniaus mieste keitėsi ne taip stipriai: susituokė 4 787 poros, užregistruoti 9 778 gimimai, palyginus su praėjusiais metais, santuokų įregistruota vos 20 proc. mažiau, o gimimų — 12 proc. mažiau.

  Iki šių metų gruodžio 1-osios sostinėje gyvenamą vietą yra deklaravę 585 335 vilniečiai, kai 2019 metais — 575 789.

  Judėjimo draudimas tarp savivaldybių Vyriausybės sprendimu įvestas nuo gruodžio 16-osios iki sausio 3-iosios siekiant sumažinti COVID-19 plitimą. Žmonėms keliauti galima darbo tikslais, vykstant pas gydytoją ar į laidotuves. Automobiliu gali važiuoti ne daugiau dviejų asmenų arba drauge gyvenantys asmenys.

  Dar šia tema

  Pareigūnai įvardijo 10 smagiausių pasiaiškinimų, kuriuos išgirdo iš nusiteikusių keliauti
  FNTT pareigūnai tikrins karantino režimo reikalavimų laikymąsi
  Dėl pandemijos ir "Brexit" šiemet sumažėjo emigrantų perlaidų srautas
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, gyventojai, Vilnius

  Svarbiausios temos