21:39 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilniuje vardan visų saugumo nuspręsta užgesinti ir atitverti egles, atsisakyti Naujamečių fejerverkų

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Vilnius ragina gyventojus per Naujuosius saugiai ir atsakingai pasilikti namuose — be šurmulio aikštėse ir švytinčių reginių, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Sostinėje Naujųjų dieną ir naktį nuspręsta užgesinti miesto puošmenas ir egles, kurios pritraukia mases žmonių, o tai kelia grėsmę toliau plisti virusui.

  Atsižvelgdama į pandemijos situacijos rimtumą, Vilniaus savivaldybė nusprendė riboti judėjimą didesniu perimetru aplinkui Katedros aikštę.

  "Užgesinti ir atitverti egles, atsisakyti Naujamečių fejerverkų nuspręsta dėl visų saugumo, tausojant medikus ir rūpinantis išsaugoti kuo daugiau gyvybių. Visi nori, kad griežčiausi ribojimai kiek įmanoma greičiau pasibaigtų, jie niekam nėra malonūs, tačiau būtini", — rašoma pranešime.

  Kokie judėjimo ribojimai bus taikomi aplink Katedros aikštę ir egles

  Per Naujuosius metus, nuo gruodžio 31 d. 22:30 iki 2021 metų sausio 1 d. 01:30, bus draudžiamas eismas ir viešojo transporto judėjimas T. Vrublevskio, Šventaragio, Tilto, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvėmis.

  Be to, gruodžio 31 dieną ir sausio 1 dieną bus draudžiamas parkavimas šalia Katedros aikštės esančiose parkavimo vietose (T. Vrublevskio, Šventaragio, Tilto, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvėse).

  Taip pat bus draudžiama įvažiuoti į Kalnų parką ir Trispalvės al. Naujų metų išvakarėse bus draudžiamas ir pėsčiųjų eismas į Gedimino kalną.

  Eismo apribojimai planuojami ir Didžiosios gatvės dalyje porinių namų pusėje, eismą nukreipiant į Rūdninkų gatvę.

  Nesilaikantiems karantino taisyklių pareigūnai skiria pinigines baudas, kurios fiziniam asmeniui numatytos nuo 500 iki 1 500 eurų. Viešosios tvarkos pareigūnai stebės, ar nėra susibūrimų, kaip dėvimos kaukės. Erdvių stebėjimui bus pasitelkti ir dronai.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kada gali būti atnaujinti skrydžiai tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos
  Rasta daugiau kaip 800 neapskaitytų mirčių, susijusių su COVID-19
  Per metus Vilniuje išaugo gyventojų skaičius
  Tegai:
  Kalėdinė eglutė, fejerverkai, Naujieji metai, Vilnius

  Svarbiausios temos