00:42 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Gruodžio 29 d. pasirodė informacija, kad daugiau nei 800 mirčių nebuvo neapskaitytos, iš jų mažiau nei pusė — nuo COVID-19

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paaiškino, iš kur atsirado neapskaitytų mirčių Lietuvoje, praneša centro spaudos tarnyba.

  Gruodžio 29 d. Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad vykdant NVCS veiklos skaitmenizavimą, rastos 804 neapskaitytos mirtys. Iš jų 324 mirtys nuo koronaviruso (COVID-19) ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau mirusieji sirgo koronavirusu. Kaip tai įvyko, nepranešta.

  "Pagal galiojančią tvarką informaciją apie mirties atvejus NVSC gauna iš gydymo įstaigų, joms pateiktus tam numatytą formą. Atsižvelgus į gydymo įstaigoms tenkančius krūvius, vertiname, kad galimai galėjo atsitikti taip, kad informacijos pateikimas vėluoja arba informacija apie mirties nuo COVID-19 ligos atvejus NVSC perduota nebuvo", — rašoma centro pranešime

  Pabrėžiama, kad tam tikri neatitikimai atsirado ne dėl NVSC kaltės, nes jis remiasi gydymo įstaigų pateikta informacija. Tada specialistai ją suveda ir už ją atsiskaito visuomenei.

  NVSC gruodžio 10 dieną kreipėsi į Registrų centrą su prašymu pateikti duomenis apie visus Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje registruotus mirties nuo COVID-19 ligos atvejus, pateikiant detalią informaciją.

  Kiekvienas atvejis, anot NVSC, turi būti vertinamas atskirai, kad visuomenė gautų galutinę, tikslią ir aiškią informaciją.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1158)

  Dar šia tema

  Ekonomistas prognozuoja, kad kitais metais šalies ekonomika augs keliais procentais
  Įvardyta leidimo "Sputnik V" vakciną naudoti Estijoje sąlyga
  Čaplinskas atskleidė "Pfizer-BioNTech" COVID-19 vakcinos sudėtį
  Tegai:
  mirtis, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos