12:37 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VSAZ ir toliau išliks prie dalies pasienyje su Rusija esančių tiltų ar viadukų, kur nusikalstamumo per valstybės sieną rizika laikoma aukšta, bei pasienio vandenyse, kur yra sunkesnės valstybės sienos stebėjimo sąlygos

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Nuo sausio 1 dienos Lietuvos pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi, kur valstybės siena eina Nemuno, Širvintos ir Šešupės upėmis, bei ten, kur yra įdiegtos stebėjimo sistemos, sausumos dalyje naikinama valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ). Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  VSAT mano, kad šis sprendimas sumažins administracinę naštą, panaikins suvaržymus teisėtai fizinių ir juridinių asmenų veiklai, sudarys papildomas sąlygas rekreacinei ir ūkinei veiklai, turizmo plėtrai.

  Sienos apsaugos zonos ribos pasienyje su Rusija buvo nustatytos 2007 metais. Į šią zoną pateko vietovės, kuriose fiksuota didesnė valstybės sienos pažeidimų ir kontrabandos gabenimo rizika.

  Lietuvos ir Rusijos pasienyje įdiegus modernias stebėjimo sistemas, kitas technines ir organizacines priemones, VSAT šiuo metu yra pajėgi tinkamai užtikrinti šio sienos ruožo ir aplinkinių teritorijų stebėjimą bei kontrolę, todėl atsisakoma VSAZ ir joje numatytų suvaržymų fiziniams bei juridiniams asmenims.

  Tuo tarpu VSAZ ir toliau išliks prie dalies pasienyje su Rusija esančių tiltų ar viadukų, kur nusikalstamumo per valstybės sieną rizika laikoma aukšta, bei pasienio vandenyse, yra sunkesnės valstybės sienos stebėjimo sąlygos. VSAZ išlieka ir toliau bus žymima prie Vištyčio ežero, taip siekiant išvengti netyčinio valstybės sienos kirtimo dėl neatsargumo šiame vandens telkinyje.

  Taip pat VSAZ ir toliau liks nužymėta daugelyje vietovių Lietuvos bei Baltarusijos pasienyje. Čia zonos ribos bus nežymiai pakoreguotos, vienur jas išplečiant, kitur — siaurinant.

  Tegai:
  pasienis, Rusija, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ), Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos