21:37 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  "Swedbank" priimti žingsniai nesuderinami su sveiku protu, nes dauguma sanatorijos poilsiautojų yra vaikai, mano meras

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas "Belorus" sanatorijos sąskaitų įšaldymą pavadino absurdu.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė įstaigos sąskaitas dėl to, kad įsigaliojo trečiasis ES sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms paketas. Šimtai šioje įmonėje dirbančių Lietuvos piliečių liko be darbo užmokesčio.

  "Tai yra absurdas, tai yra apgailėtina, kad eiliniai žmonės kenčia dėl kažkokių tarptautinių politinių reikalų. Sanatorija ne tik kad negali tęsti veiklos, žmonėms atlyginimų negali sumokėti, negali sumokėti už šilumą, vandenį, kitus dalykus", — cituoja Sputnik Baltarusija merą.

  Malinauskas teigė, kad banko žingsniai nesuderinami su sveiku protu, nes dauguma sanatorijos poilsiautojų yra vaikai. Jis pažymėjo, kad įstaigos darbuotojai iki Naujųjų metų gali likti be darbo užmokesčio, o sanatorija iki šiol nesulaukia pagalbos darbuotojams iš centrinės valdžios.

  Anksčiau Baltarusijos užsienio reikalų ministerija sureagavo į situaciją aplink "Belorus" ("Baltarusija") sanatoriją Druskininkuose. Baltarusijos URM atstovas spaudai Anatolijus Glazas pareiškė, kad tai rodo ne tik "ES sprendimų nuostolingumą", bet ir "aukščiausios veidmainystės pavyzdį".

  Pasak URM atstovo, Lietuvos "sankcijų šabas" paliečia ne tik Baltarusijos piliečius, bet ir daro žalą Lietuvos ekonomikai bei Lietuvos piliečių interesams.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis akcijas numalšino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, guminės kulkos, garsinės granatos ir vandens patrankos.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos valstybės įvedė sankcijas Baltarusijos piliečiams, įskaitant Lukašenką.

  Gruodžio viduryje ES pristatė trečiąjį sankcijų sąrašą, į kurį pateko 29 Baltarusijos pareigūnai ir septyni juridiniai asmenys.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą neaudrinti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Dar šia tema

  Lietuva išvaro iš šalies Baltarusijos investuotojus
  Lietuva baltarusiams dėl humanitarinių priežasčių išdavė 759 leidimus atvykti į šalį
  Tichanovskaja pareiškė, kad ES sankcijos Baltarusijai yra nepakankamos
  Tegai:
  ES, Swedbank, sanatorija, sankcijos, Lietuva

  Svarbiausios temos