12:07 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Išimtys daromos tik tėvų, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu, vaikams ir tiems vaikams, kurie ugdomi specialiosiose ugdymo įstaigose

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Po žiemos atostogų mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Grįžę po atostogų sausio pirmąją savaitę 1–12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė.

  Vyriausybė įpareigojo savivaldybių administracijas užtikrinti pradinių klasių mokinių nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą mokyklose, dienos centruose ar kitose įstaigose, jeigu jų tėvai privalo darbus atlikti darbo vietoje ir negali vaikų prižiūrėti namuose. Tokia tvarka galiojo ir karantino metu pavasarį.

  "Siekiame, kad būtų užtikrintos saugios sąlygos vaikams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ir negali likti vieni namuose, kol jų tėvai dirba svarbius darbus valdydami epidemiologinę situaciją. Prašome savivaldybių šiems vaikams sudaryti galimybes ateiti į įstaigas, kuriose jie galėtų mokytis ir būti prižiūrimi", — sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

  Kaip ir iki šiol, įprastu būdu dirbs specialiosios mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosios klasės. Taip pat veiks ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja vaikus vesti į jas tik tiems tėvams, kurie neturi galimybių prižiūrėti vaikų namuose.

  Žiemos (Kalėdų) atostogos pradinių klasių mokiniams baigiasi 2021 m. sausio 3 d., 5–12 kl. mokiniams — sausio 5 d.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Dar šia tema

  Nuo kitų metų nemokamas maitinimas bus skiriamas ir antrų klasių mokiniams
  Jokios nuomos: SAM atnaujino rekomendacijas karantino laikotarpiui
  Tegai:
  mokykla, Naujieji metai

  Svarbiausios temos