23:03 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvusi Vilniaus rajono valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos pirmininkė pripažinta kalta dėl kyšininkavimo

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą dėl sudarytų galimybių užsieniečiams fiktyviai išlaikyti lietuvių kalbos mokėjimo ir Konstitucijos pagrindų egzaminus, nuosprendžiu kaltais dėl prekybos poveikiu pripažino šešis asmenis, praneša Specialiųjų tyrimų tarnybos spaudos tarnyba.

  Teismas konstatavo, jog už neteisėtą atlygį užsienio piliečiams buvo sudarytos sąlygos fiktyviai, faktiškai nelaikant, išlaikyti lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminus — jų rezultatus vertinti teigiamai bei gauti šių egzaminų išlaikymo pažymėjimus, reikalingus teikiant prašymus Migracijos departamentui dėl leidimų nuolat gyventi Lietuvoje.

  Bylos duomenimis, buvusi Vilniaus rajono valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos pirmininkė A. M. per tarpininkus sudarė galimybę užsieniečiams neteisėtai išlaikyti lietuvių kalbos mokėjimo ir Konstitucijos pagrindų egzaminus, reikalingus norint gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. 

  Buvusi Vilniaus rajono valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos pirmininkė A. M. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, o jai kyšį davusi J. P. — dėl papirkimo.

  Teismas buvusiai Komisijos pirmininkei A. M. skyrė 50 tūkst. eurų baudą, iš jos konfiskuoti ir kaip kyšis gauti 900 eurų, J. P. skirta 40 tūkst. eurų bauda. Anksčiau ne kartą teistam A. G., žadėjusiam paveikti teisėsaugos pareigūnus, kad būtų nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl Komisijos pirmininkės veiksmų, teismas skyrė 3 metų realią laisvės atėmimo bausmę, iš jo konfiskuota 3,5 tūkst. eurų. 

  Trims užsieniečiams, siekusiems fiktyviai gauti išlaikytų egzaminų pažymėjimus, skirtos baudos nuo 5 tūkst. iki 12,5 tūkst. eurų.

  Iš viso šioje byloje skirta daugiau kaip 115 tūkst. eurų baudų.

  Dar šia tema

  Antras per savaitę: Seimas leido Vytautą Gapšį patraukti baudžiamojon atsakomybėn
  Kūčių vakarą gargždiškis užsidirbo protokolą ir kelių tūkstančių eurų baudą
  Tegai:
  lietuvių kalba, egzaminas

  Svarbiausios temos