21:45 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  "CureVac" kuriama vakcina nuo COVID-19 į Lietuvą bus pristatyta po to, kai ją užregistruos Europos Komisija

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Vyriausybė per trečiadienio pasitarimą pritarė beveik 1,4 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių pirkimui iš farmacijos kompanijos "CureVac". 

  Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Skelbiama, kad būtent toks vakcinų kiekis atitenka Lietuvai pagal išankstinę pirkimo sutartį, kurią visų Europos Sąjungos valstybių vardu sudarė Europos Komisija.

  "CureVac" kuriama vakcina į Lietuvą bus pristatyta po to, kai ją užregistruos EK. Farmacijos kompanija dar nėra pateikusi registracijos prašymo.

  Šiuo metu ES yra užregistruota tik viena vakcina nuo COVID-19, kurią sukūrė kompanijos "BioNTech" ir "Pfizer". Pirmos šios vakcinos siuntos į Lietuvą atkeliavo gruodžio 26 ir 28 d.

  Registracijos jau laukia antroji vakcina, sukurta farmacijos kompanijos "Moderna". Šios vakcinos vertinimo išvadą Europos vaistų agentūra ketina paskelbti sausio 6 d.

  Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Gruodžio 26-osios vakarą šalis gavo farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" sukurtą vakciną. Buvo pristatyta 9 750 dozių. Gruodžio 27 dieną medicinos darbuotojų vakcinacija prasidėjo penkiose didžiausiose šalies gydymo įstaigose — Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. 

  Šalyje, naujausiais duomenimis, iš viso nustatyta daugiau nei 138 tūkst. COVID-19 atvejų. Nuo infekcijos mirė daugiau nei 1,4 tūkst. žmonių.

  Dar šia tema

  Dar viena Seimo narė susirgo COVID-19
  "Šventintas vanduo" ir parodomieji Kalėdiniai stebuklai: kaip Lietuva kovoja su COVID-19
  Santaros klinikose gydomi šeši COVID-19 sergantys vaikai

  Svarbiausios temos