21:33 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  COVID-19 buvo susirgę 6 darbuotojai, tikėtina, kad jie galėjo perduoti virusą audinėms; ūkyje laikoma apie 55 tūkst. audinių

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Radviliškio rajone esančiame audinių ūkyje patvirtinta COVID-19 liga, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Tai antras šiais metais kailiniams žvėreliams užfiksuotas COVID-19 ligos atvejis Lietuvoje. Įtariama, kad koronavirusui imlius gyvūnus galėjo užkrėsti sergantys ūkio darbuotojai.

  Iš Radviliškio r. ūkio, kuriame laikytos UAB "Fur Farm LT" priklausančios audinės, mėginiai buvo atrenkami nuo lapkričio mėnesio, pradiniai jų tyrimų rezultatai buvo neigiami. Vykdant tolimesnę stebėseną, gruodžio 30 dieną patvirtinta, kad audinių ūkyje laikomoms audinėms nustatytas SARS-CoV-2 virusas.

  VMVT turimais duomenimis, koronavirusu buvo susirgę 6 šio ūkio darbuotojai, todėl tikėtina, kad jie galėjo virusą SARS-CoV-2 perduoti audinėms. Ūkyje šiuo metu laikoma apie 55 tūkst. veislei paliktų audinių.

  VMVT, gavusi informaciją apie audinių ūkio darbuotojams nustatytą COVID-19 ligą, nuo gruodžio 21 d. sustiprino kontrolę ir apribojo ūkio veiklą: uždraustas gyvūnų, pašarų ir kitų gyvūninių produktų išvežimas, o gruodžio 30 d. priimtas sprendimas gaišinti tik tas audines, kurios įtariamos kaip galėjusios užsikrėsti ar turinčios koronaviruso simptomų.

  Papildomi mėginiai tyrimams bus atrenkami iš besiribojančių narvų audinių ir artimą kontaktą su sergančiomis turėjusių gyvūnėlių. 

  Pirmuoju šalyje COVID-19 židiniu tapusiame Jonavos r. audinių ūkyje šiuo metu situacija yra stabili — audinių gaišimas ženkliai sumažėjęs, tačiau audinėms koronavirusas vis dar nustatomas. Šiame ūkyje žvėrelių migdymas kailiams jau pabaigtas, vykdoma tolesnė stebėsena ir gaišinamos ar jau nugaišintos audinės yra naikinamos.

  Šios savaitės duomenimis, Jonavos r. ūkyje veisliniam branduoliui palikta beveik 20 tūkst. audinių, kurių sveikatos būklė toliau atidžiai stebima: kiekvieną savaitę imami stebėsenos mėginiai tiek iš kritusių audinių, tiek kraujo mėginiai koronaviruso antikūnams nustatyti.

  Lietuvoje galioja draudimas įvežti gyvas audines iš 9 šalių, kuriose koronavirusas buvo nustatytas žvėrelių ūkiuose: Danijos, Švedijos, Graikijos, Ispanijos, Olandijos, Italijos, Prancūzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados.

  Dar šia tema

  Gydytojai pasakojo, ar dėl COVID-19 pavojinga dovanoti pinigus per Naujuosius
  Dar viena Seimo narė susirgo COVID-19
  Mirė dar vienas COVID-19 vakcina paskiepytas izraelietis
  Santaros klinikose gydomi šeši COVID-19 sergantys vaikai
  Tegai:
  Radviliškio rajonas, COVID-19

  Svarbiausios temos