20:43 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pašalpą galima gauti kartą per šešerius metus, pateikus dokumentus, patvirtinančius automobilio kainą

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Vairuojantys neįgalieji ar neįgalius vaikus auginančios šeimos galės gauti dvigubai didesnę kompensaciją įsigyjant lengvuosius automobilius ir juos techniškai pritaikant, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Tokia pagalbinė priemonė įsigalios nuo sausio 1 dienos. Kartu su ja taip pat bus įvesta 80 procentų nuolaida viešajam transportui onkologinėmis ligomis sergantiems gyventojams.

  Vairuojantiems neįgaliesiems

  Kai neįgaliam žmogui yra nustatytas specialusis lengvojo automobilio ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, jis turi teisę kartą per 6 metus gauti kompensaciją įsigyti ar pritaikyti automobilį. 

  Nuo 2021 m. kompensacija sieks iki 2 560 eurų, ja pasinaudoti galės vairuotojo pažymėjimą turintis neįgalusis. Norint ją gauti, reikės pateikti dokumentus, pagrindžiančius faktines išlaidas.

  Neįgalų vaiką auginantiems tėvams

  Negalią turinčių vaikų tėvai, įtėviai ar globėjai, kurių nepilnamečiam vaikui yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar visiška negalia iki 2005 metų, taip pat vieną kartą per 6 metus galės pasinaudoti iki 2 560 eurų kompensacija.

  Šeimos, auginančios neįgalius vaikus, kuriems sukakus 18 metų, nepertraukiamai nustatyta visiška negalia, o pasikeitus teisiniam reglamentavimui nustatomas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, taip pat turės teisę gauti šią kompensaciją.

  Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija mokama iš valstybės biudžeto lėšų.

  Lietuvos vyriausybė, priimdama 2021 metų biudžetą, numatė lėšų didesnėms išmokoms už vaikus, senatvės pensijoms, invalidumo pensijoms, taip pat didesniam minimaliam mėnesiniam atlyginimui.

  Tikimasi, kad 2021 metais Lietuvos ekonomika augs 2,8 proc.

  Tegai:
  Lietuva, vairuotojai, neįgalieji

  Svarbiausios temos