01:02 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kiekvienu tikrinimo atveju, kai etilo alkoholio koncentracija iškvėptame ore yra didesnė už nustatytą leidžiamą, surašomas administracinio nusižengimo protokolas ir pažeidimą padaręs asmuo traukiamas atsakomybėn

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Nuo sausio 1 dienos Aplinkosaugos pareigūnai turės teisę tikrinti medžiotojų blaivumą, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

  Nuo penktadienio įsigalioja teisės aktai, numatantys, kad aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, įtardami, kad medžioklėje dalyvaujantis medžiotojas yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, turi teisę tikrinti, ar jis yra neblaivus ar apsvaigęs.

  Įtardami dėl neblaivumo ar apsvaigimo, kai medžioklėje dalyvaujantis medžiotojas nesutinka tikrintis, ar užfiksavę, kad asmuo yra neblaivus ar apsvaigęs, pareigūnai turi teisę neleisti šiam medžiotojui dalyvauti medžioklėje.

  Jeigu įtariamas neblaivumu medžiotojas per tikrinimą dėl savo būklės negali atlikti veiksmų, kad būtų išmatuotas alkoholio kiekis kraujyje, aplinkosaugininkas nustatyta tvarka kreipiasi į policijos įstaigą prašydamas pristatyti medžiotoją į asmens sveikatos priežiūros įstaigą atlikti medicininės apžiūros.

  Kiekvienu tikrinimo atveju, kai etilo alkoholio koncentracija iškvėptame ore yra didesnė už nustatytą leidžiamą (0,41 promilės ar daugiau), surašomas administracinio nusižengimo protokolas ir pažeidimą padaręs asmuo traukiamas atsakomybėn.

  Dar šia tema

  Grupei asmenų sukėlus pavojų aplinkosaugininko gyvybei buvo panaudotas tarnybinis ginklas
  Už neteisėtai sugautas lydekas žvejai turės sumokėti daugiau nei tūkstantį eurų
  Į vaizdo įrašą pateko dar vienas Neries užteršimo atvejis Vilniuje
  Tegai:
  medžiotojai, Aplinkos apsaugos departamentas

  Svarbiausios temos