20:56 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu bus pakeistas ir Vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikro tipo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąrašas

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos pasiūlytiems Žuvinto biosferos rezervato nuostatų pakeitimams, praneša Aplinkos ministerija.

  Pažymima, kad priimti sprendimus nutraukti limituotą žvejybą Žuvinto ežere, o Žaltyčio ežere — uždrausti plaukioti bet kokiomis plaukiojimo priemonėmis ir apriboti mėgėjų žvejybą.

  "Skubėjome priimti šiuos teisės aktus, kad užtikrintume itin jautrios, išskirtinių gamtinių vertybių saugomos teritorijos — Žuvinto biosferos rezervato — apsaugą. Pirmenybė teikiama gamtos išsaugojimo, o ne naudojimo interesams", — teigia aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

  Pabrėžiama, kad Vyriausybei patvirtinus patikslintus Žuvinto biosferos rezervato nuostatus, jau parengtais aplinkos ministro įsakymais bus pakeistos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės ir Limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo, paskelbimo ir atšaukimo tvarka.

  Tuo pačiu bus uždrausta iki šiol praktikuota limituota žvejyba Žuvinto ežere. Žaltytyje bus leidžiama žvejoti tik ant ledo, o šiltuoju laiku tik nuo kranto biosferos rezervato tvarkymo plane nustatytose vietose. 

  Bus pakeistas ir Vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikro tipo plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąrašas.

  Dar šia tema

  Manoma, kad incidento Būtingės terminale metu išsiliejo iki 2 t žaliavinės naftos
  Įvardytas preliminarus žalos dėl išsiliejusios naftos vertinimas
  Tegai:
  Aplinkos ministerija, pakrančių apsauga, Žuvintas

  Svarbiausios temos