23:45 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, kad piliečiai, kurie prisiekė Lietuvos Respublikai iki 2021 metų sausio 1 dienos neatsisakę turimos kitos valstybės pilietybės, dokumentus apie kitos valstybės pilietybės netekimą turi pateikti Migracijos departamentui iki 2022 metų sausio 1 dienos

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Nuo sausio 1 įsigalioja Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo pakeitimai, praneša Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad pagal pakeitimus, visi vaikai iki 18 metų, kurie Lietuvos Respublikos pilietybę įgijo gimdami, turės teisę į daugybinę pilietybę — būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiais, nepriklausomai nuo to, kada įgijo kitos valstybės pilietybę — gimdami ar vėliau, iki jiems sukako 18 metų.

  "Šio įstatymo įsigaliojimas leis Lietuvos piliečiams patiems apsispręs kurios valstybės piliečiais jie nori būti. Šis klausimas išlieka aktualus, tėvams išvykstant iš Lietuvos. Turime nemažai pavyzdžių, kuomet užaugę kitose šalyse jauni žmonės nori grįžti ir atgauti mūsų valstybės pilietybę", — sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Tuo pačiu, įstatymo pakeitimais taip pat nustatoma, kad asmenų be pilietybės, teisėtai gyvenančių Lietuvoje, vaikai, arba vaikai, kurių vienas iš tėvų yra asmuo be pilietybės ir Lietuvoje gyvena teisėtai, o kitas yra nežinomas, Lietuvos Respublikos pilietybę įgis gimdami.

  Pabrėžiama, kad Vyriausybės nustatytais atvejais asmenys, nuolat gyvenantys užsienyje, prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės asmeniškai ir toliau galės paduoti per Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas.

  Pranešime teigiama, kad piliečiai, kurie prisiekė Lietuvos Respublikai iki 2021 metų sausio 1 dienos neatsisakę turimos kitos valstybės pilietybės, dokumentus apie kitos valstybės pilietybės netekimą turi pateikti Migracijos departamentui iki 2022 metų sausio 1 dienos. Neįvykdę šios pareigos, asmenys neteks Lietuvos Respublikos pilietybės.

  Dar šia tema

  Lietuvoje neįgalieji vairuotojai galės gauti dvigubą kompensaciją už automobilį
  Lietuva gavo patikinimą, kad elektra iš BelAE nepateks į ES rinką
  Tegai:
  vaikai, Lietuva, dviguba pilietybė, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos