10:53 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)

  Nustatytos institucijos ir įstaigos, įmonės ir organizacijos, kiti ūkio subjektai, privalėsiantys sukaupti apsaugos priemones savo nepertraukiamai veiklai užtikrinti

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Vyriausybė priėmė sprendimą, kuriuo nustatytos viešojo sektoriaus ir kitos organizacijos, privalėsiančios sukaupti apsaugos nuo koronaviruso priemonių rezervą.

  Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Ministrų kabineto nutarimu nustatytos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, įmonės ir organizacijos, kiti ūkio subjektai, privalėsiantys sukaupti apsaugos priemones savo nepertraukiamai veiklai užtikrinti. Taip pat nustatytas 30 dienų laikotarpis, kuriam subjektai privalės būti sukaupę apsaugos priemones.

  Į ūkio subjektų, privalėsiančių kaupti apsaugos priemones, sąrašą įtrauktos miestų ir rajonų savivaldybės, ūkio subjektai, kurių savininkė ar dalininkė yra savivaldybė ir jų vykdoma veikla, esant nepalankioms aplinkybėms, gali sukelti pavojų gyventojams, jų turtui, aplinkai ar padaryti kitą žalą, dėl kurios galėtų susidaryti ekstremalioji situacija. 

  Taip pat į sąrašą įtraukti tie subjektai, kurių kontrolės ar funkcionavimo sutrikimas arba sutrikdymas keltų pavojų ar padarytų žalą nacionaliniam saugumui — sutrikdytų ūkio sistemos, valstybei svarbios ūkio šakos ar infrastruktūros funkcionavimą. 

  Apsaugos priemones taip pat turės kaupti ūkio subjektai, kurie privalo užtikrinti svarbiausių kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą — nacionaliniai muziejai, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, valstybės archyvai. 

  Apsauginių priemonių rezervą turės kaupti gydymo įstaigos, visuomenės sveikatos biurai, vaistinės, socialinių paslaugų įstaigos, švietimo įstaigos, komunalines paslaugas teikiantys ūkio subjektai ir šalies teismai.

  SAM turės nustatyti konkrečių Vyriausybės nutarime nurodytų įstaigų ir įmonių sukauptų apsaugos priemonių sąrašus ir kiekius.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1125)

  Dar šia tema

  Radviliškių rajone esančiame audinių ūkyje patvirtintas naujas COVID-19 židinys
  Mokslininkai atrado dar vieną pavojingą COVID-19 pasekmę
  COVID-19 statistika: per parą Lietuvoje nustatytų atvejų skaičius viršija 2300
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos