01:18 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Anksčiau Jungtinėje Karalystėje nustatyta nauja COVID-19 ligos mutacija, manoma, kad šis virusas plinta greičiau

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Atnaujintame paveiktų šalių sąraše liko Lichtenšteino Kunigaikštystė ir Šveicarijos Konfederacija bei trečiosios šalys, grįžtantiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės bus taikomi izoliacijos tvarkos pakeitimai. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Naujas sąrašas įsigalioja nuo sausio 4 dieną, tačiau jau nuo šio penktadienio asmenys, atvykę ar grįžę iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, išskyrus tranzitu per Lietuvą vykstančius asmenis, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus, privalės turėti ne senesnį nei prieš 48 val. iki atvykimo į šalį atliktą laboratorinį tyrimą COVID-19 infekcijai nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. 

  Jei atvykęs asmuo neturės reikalaujamo testo, tokiu atveju jis privalės per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją ar laboratorinius koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui.

  Taip pat atvykusiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės privaloma 10 dienų izoliuotis, išskyrus tam tikrų profesijų atstovus, kai vykstama darbo reikalais. 

  Priminta, kad Jungtinėje Karalystėje nustačius naują COVID-19 ligos mutaciją, kuri, manoma, plinta greičiau, gruodžio 20 dieną vyriausybė priėmė sprendimą sustabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės.

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)

  Dar šia tema

  Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai
  Paaiškėjo, kas privalės kaupti apsaugos nuo COVID-19 priemonių rezervą
  Gauti tikslūs duomenys apie imuniteto nuo COVID-19 trukmę
  Tegai:
  Didžioji Britanija, karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos